Kedi İle Yolculuk Yapanlar Yardımcı Olabilir Mi?

sundowndread

ben birkaç ay sonra şehir dışına taşınıyorum. ve otobüs yolculuğu yapmak zorundayız. yolculuk 9-10 saat aralığında sürüyor. ailemin yanına da sık sık gelmek istiyorum yine ama kedim beni çok düşündürüyor. kedimi bir yere bırakamam her yolculuğumda yanımda olmalı. ama kedim çok korkak herkesten her şeyden korkuyor. daha sokağa çıkınca bile korkuyor nasıl yolculuk yapabilirim kedim çok rahatsızlanır mı :( bir de iznim olsa bile otobüste kedi olduğu için sorun çıkarırlar mı yolcular? her şey kafamı çok kurcalıyor

17 CEVAP

Gokmen6774

geçen sene kedim ile yolculuk yaptım, veterinerimden sakinleştirici şurup tarzında bir sey aldım ve yolculuktan önce içirdim, bir problem olmadı uykulu modda 7 saat yolculuk yaptık

Tolga_yay26

Merhaba kedinizin (pasaport-aşı karnesi çipi) mevcut ise yasal olarak kedinin yolcudan hiçbir farkı yok öncelikle onu belirteyim hiçbir yolcununda bundan rahatsız olma hakkı yoktur rahatsız olan yolcu varsa o zaman müsait yerde inip taksi tutsun yada kendi özel aracını kullansın bir ikincisi ise kedi bagaja koyulmaz o zaman ağlayan çocukları horlayan hapşıran insanları bagaja koysunlar sizin endişenize gelince kediyi rahat ettirmeye strese sokmamaya çalışın bunun için relax paste gibi sakinleştirici ürünler olduğunu biliyorum kendinizi baskı altında hissetmeyin iyi dostunuzla yolculuklar diliyorum 😊