Kedi İle Yolculuk Yapanlar Yardımcı Olabilir Mi?

sundowndread

ben birkaç ay sonra şehir dışına taşınıyorum. ve otobüs yolculuğu yapmak zorundayız. yolculuk 9-10 saat aralığında sürüyor. ailemin yanına da sık sık gelmek istiyorum yine ama kedim beni çok düşündürüyor. kedimi bir yere bırakamam her yolculuğumda yanımda olmalı. ama kedim çok korkak herkesten her şeyden korkuyor. daha sokağa çıkınca bile korkuyor nasıl yolculuk yapabilirim kedim çok rahatsızlanır mı :( bir de iznim olsa bile otobüste kedi olduğu için sorun çıkarırlar mı yolcular? her şey kafamı çok kurcalıyor

17 CEVAP

sundowndread

O sakinleştirici zararlı mı acaba? Narkoz gibi bir zararı yoktur herhalde değil mi? Onu deneyebilirim zararı yoksa. Maalesef kedimi emanet edebileceğim hiç kimse yok benimle gelmek zorunda keşke uçak olsaydı ama şu an olduğum şehirde havalimanı yok düşünmekten kafayı yiycem :(

sundowndread

Bagaj konusunda ise o otobüse binmem gerekirse ama asla kedimi bagaja koymam. Ayrıca tüm aşıları varken çipi varken yasal oluyor hayvanı otobüse almak ama sorun çıkaranlar çıkabilir elbet

sundowndread

Kimse yolculuk yapmadı mı neden kimse yazmıyor 😓

OzlemCeylan

Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum İstanbul'da yaşıyorken evlenip antebe taşındım ben uçakla yolculuk yapicam ve kedim dışarıyı hiç bilmiyor SEDAPET diye bir sakinleştirici var en yaygın kullanılan bir yontemmis 3 saat kadar uyutuyormus uyanınca kendine gelmesi 1-2 saat sürse 5 saat idare eder fakat siz uzun yolculuk yapacaksınız o yüzden bilemiyorum fakat strese girmesindense günde 1 kere uğrayıp kumuyla manasıyla ilgilenecek birine güvenip bırakmanız onun açısından saglikli olur belki sizin aklınız kalır ama kedinizi göz önünde bulundurmalısınız. Bende daha ucmadim fakat benimde çok kaygılarım var girişte bir sıkıntı olur mu bir sıkıntı çıkar mı diye. Otobüs konusunda eğer iyi bir otobüs firmasıyla yolculuk yapmazsanız sorun çıkarıp bagaja koymak isteyen çok insan olacaktır

Merhaba. Fiyatı uygun gelirse pettaksilerle siz ve hayvanınız birlikte yolculuk yapabiliyorsunuz. Kaç hayvan olduğu da önemli değil. Sahibi ile hayvanı birlikte götürebiliyorlar. Biz hiç otobüsle gitmedik. Ya araç kiraladım ya da kendi arabamızla şehirler arası yolculuk yaptık. 3 kedim var-dı. (dün biri dünyaya veda etti.) Kendi arabamızla giderken saatler süren miyav konseri sonrası sorun yaşanmıyordu. Araç kiraladığımda da konserler oldu ama kaçmadılar. kutularında durdular. Çok da mecbur kalıp, araç bulamasam pet taksilere başvururum diye düşündüm. Sakın pansiyonlara bırakmayın. İyi bakmıyorlar.

Nisanmia

Merhaba benm british kedim var . 4. Ayında 17 saatlik otobüs yolculuğu yaptı . 6. Ayında 21 saatlık yolculuk yaptı . Çok şükür kedim sakin biri zorluk yasatmadı . Yanıma kedi ödül maması , yaş mama ve şırıngadan su veriyordum sürekli . Çantayı kapalı tutmuyordm . Kapağı açık ama çantanın içindeydı onda bile sık sık nefes alıyordu . Son saatlerde kucagıma aldım artık . Molalarda mutlaka dışarı cıkarıyordm nefes alması için . Ayakkabı kutusuna kum koymustm tuvaletını tutmasn diye . Bir defa yaptı sonra attm kutuyu az kalmıstı eve . Bir ay sonra da uçuşumuz var umarım sıkıntı yaşamayız . Kedim 6,5 kilo . 8 kilo sınırımız var . Ve ertesi gün yine uçusumuz var .

Nisanmia

En önden koltuk tutarsanız daha iyi bu arada

Nisanmia

Benm kedım miyavlayan bir kedi değil . Ama yanınıza sıvı ödül maması alırsanız azar azar verırsenız cok güzel geçecektir seyahat . Ben 2 gece üst üste yalnız bırakamayacagımdan yanıma götüreceğim inşaAllah sıkıntı olmaz tabi . Ve onun sevdiği örtü veya sizin kokunuzun sindiği tişörtü çantanın taban kısmına koyabılırsnz ve çantada kucagınızda kedinizin size bakacagı durumda olması lazım . Ben birde sürekli elimi çantada bulunduruyordm korkmasın diye

OzlemCeylan

Merhaba sedapetin çok yan etkileri yokmus birebir veterinerle görüştüm sadece 3. Göz perdesi inermis korkmayın dedi. Emin olun otobüsle uçakta aynı kaygıyı veriyor insana. Bende İstanbul'da uçacağım herşeyi tam olmasına rağmen ya bir sıkıntı çıkarsa diye kaç gündür evhamliyim ama eğer gotureceksiniz sedapeti mutlaka kullanin

sundowndread

@OzlemCeylan sedapet hakkında hiç iyi şeyler duymadım. Sonuçta ilaç gibi bir şey narkoza da benziyor. Bunlar zararlı şeyler. Bu sedapet yüzünden hayvanını kaybeden insanlar olmuş. Bu denli zararlı bir şeyi kedim üstünde deneyemem. Evet uyuması işime gelirdi ama stres olma diye sana verdiklerini düşün onu mayıştırıyor sersemletiyor kimse istemez böyle bir şeyi. Zaten dediğim gibi riskli şeyler bunlar siz de denemeyin derim. Maalesef her veterinere güven olmuyor bazı veterinerler çok bilinçsiz :( artık başka yollar arıycam

sundowndread

@OzlemCeylan sedapet hakkında hiç iyi şeyler duymadım. Sonuçta ilaç gibi bir şey narkoza da benziyor. Bunlar zararlı şeyler. Bu sedapet yüzünden hayvanını kaybeden insanlar olmuş. Bu denli zararlı bir şeyi kedim üstünde deneyemem. Evet uyuması işime gelirdi ama stres olma diye sana verdiklerini düşün onu mayıştırıyor sersemletiyor kimse istemez böyle bir şeyi. Zaten dediğim gibi riskli şeyler bunlar siz de denemeyin derim. Maalesef her veterinere güven olmuyor bazı veterinerler çok bilinçsiz :( artık başka yollar arıycam

sundowndread

@OzlemCeylan sedapet hakkında hiç iyi şeyler duymadım. Sonuçta ilaç gibi bir şey narkoza da benziyor. Bunlar zararlı şeyler. Bu sedapet yüzünden hayvanını kaybeden insanlar olmuş. Bu denli zararlı bir şeyi kedim üstünde deneyemem. Evet uyuması işime gelirdi ama stres olma diye sana verdiklerini düşün onu mayıştırıyor sersemletiyor kimse istemez böyle bir şeyi. Zaten dediğim gibi riskli şeyler bunlar siz de denemeyin derim. Maalesef her veterinere güven olmuyor bazı veterinerler çok bilinçsiz :( artık başka yollar arıycam

OzlemCeylan

Merhaba tekrardan evime dün sabah geldim kedim çok sakindi bazen uyudu bazen sadece etrafı izledi sadece 3. Göz perdesi indi oda bu sabah baktigimda gecmisti. Ev değişikliği olduğu için sadece stresli fakat mama yemesinde lavabosuna gitmesinde hiç sıkıntı yaşamadım sadece eve alışma süreci misin güzel gecmesi lazim

Hilaly03

Merhabalar, otobüste kediyi bagajda taşımak için belki diretebilirler fakat bi tık cazgırlık çıkarabilirsiniz çünkü evcil hayvanlar 8 kg ye kadar taşıt içersinde taşınabiliyor. Taşıma kuralları bu yönde. Kedinize yaş mama verin (eğer daha önce verdiyseniz ve yedikten sonra bir sıkıntısı olacağını düşünmüyorsanız) kedinizi yanınızda tutun, miyavlarsa ödül maması vs gibi şeyler verebilirsiniz. 9-10 saat çok uzun ben max 5 saat yolculuk yaptım ama kediniz sakinse sorun olacağını sanmıyorum. Taşınabilir katlanabilir tuvaletlerden alın, yanınızda poşet olsun ve minik bir poşete de kum alın azıcık. Molaya indiğinizde kedinizi sakin bir yere çekip katlanabilir tuvaleti açıp, içine poşeti yerleştirip kumunuzu dökün kediyi direkt üstüne koyun. Tuvaletini mutlaka yapsın (yapmıyorsa da çok zorlamamak lazım) ama mutlaka tuvalet molası verin yani. Yaş mama yediği için de oldukça tok olacaktır yemeğe gerek olduğunu sanmıyorum. Suyu da arada bir verin. (Yaş mamayı da yolculuğa başladıktan 5-10dk sonra verirseniz daha rahat olur)

sundowndread

Yok bagaja asla koydurmam. Gerekirse kendim de binmem o otobüse ama asla bagaja vermem. Kedimde en çok kafaya taktığım şey kedimin korkak olması. Aşırı korkak. Dışarı çıkardığımda araba sesinden insanlardan aşırı korkuyor. O yüzden yolculuk beni çok düşündürüyor yoksa tuvaletini yemeğini ayarlarız o sorun değil ben sadece onun stresini korkusunu düşünüyorum :( ödül mamasını falan pek seven bir kedi değil umrunda olmaz ödül maması yaş mama veririm ama