Kedim Doğurduğu Gün 5 Yavrusunu Da Kaybetti:(

Asli0726

Merhaba. Aranızda yeniyim. Bir kedim var Zeytin adında ve kendisi hamileydi. Bayram nedeniyle 3 gunlüğüne memleketime gittim giderken de alt katımda oturan yakınıma kedime gozkulak olmasını istedim. Bizim gelecegimizden bir gün önce yakınım kediye bakıp ayrıldı ve hiç bir sıkıntı yoktu. Ertesi gün gece geldiğimiz de kedimiz doğum yapmış 53 günlüktü hamileliği. Dogurtugu 3 yavrunun ikisi ölmüş biri de can çekişiyordu kedimiz ilgilenmedi bizde uğraştik ama 1 saat dolmadan oda vefat etti. Kedimin karninj kontrol ettim ve karnında başka yavru olduğunu da fark ettim 2 tane daha doğurdu onlarda ölü doğdu. Çok üzüldük çok. Kedim hamileyken karnı küçüktü. Sanki zayıflamış gibi geliyordu bana fakat eşim sana öyle geliyor diyordu. Meğer o küçük karninda küçük küçük 5 yavru varmış. Doğumdan sonra iştahı kapandı çok az yiyor. Bizde iştahını açmaya çalışıyoruz yaş mama, füme vs veriyoruz. Ara ara bı kaç damla kanaması oluyor muhtemelen ilk yavrularda zorlandığı icın. 6. Gün bugün bana ne önerirsiniz çok üzülüyorum. Yatıyorum kalkıyorum kedimi toparlamanın yolunu arıyorum. Zayıf kalmış kuzum iştahı yok. Yaş mama vs veriyorum ama kuru mama doğru düzgün yemiyor. Yavru kedi süt tozu alıcam bir kaç yerde okudum faydası olacağını. Sizdende öneri bekliyorum😥

3 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Bu normal bir durum değil, dolayısıyla kulaktan dolma önerilerle geçiştirilemeyecek kadar ciddi bir durum da olabilir. Lütfen veteriner hekiminize danışın.

Bol patili günler dilerim.

Sabisim

Bir veterinere götürün kan testi yapsın, ultrasonla rahmine baktırın belki içeride bebek kalmıştır. Kendini toparlayıncada kısırlaştırmayı düşünün.

Ahudr

Benim kedimin de butun yavrulari öldü bir tanesi yasadi sadece o da yemek yiyemiyordu onu viyo recuperation hayata döndürdü resmen.Büyük ihtimalle siz de benim düstügüm hataya düstünuz hamile kedilere mutlaka bebek kedi mamasi ve gercek gidalar verilmeli ben normal yetiskin mamasiyla beslemistim ve bebisleri maalesef kaybettik.Yalniz arkadaşlarında dedigi gibi mutlaka bir veteriner kontrolü şart