Merhaba Sizlerin Fikirlerine İhtiyacım Var Mama Komusunda

Arkadaşlar 2.5 aylık british golden erkek bebeğim var kuru mama konusunda inanılmaz sıkıntı çekiyorum çok iştahsız denemediğim mama kalmadı nd morina balıklı ile başladık balık sevmedi diye birde narlı tavuklu aldım onuda resmen ölmemek için yedi proplan hills purina whiskas spectrum procohice sanabelle hepsini denedim bir iki yiyor sonra kendini aç bırakıyor resmen aç geziyor somon yağını çok seviyor anca onu mamanın üzerine dökünce biraz daha yiyor bende bunu düşünerek sağlıklı olmadığını bildiğim halde la vital ve brit care somonlu sipariş verdim yarın gelicek ne yapicagimi şaşırdım seçici kediler için bildiğiniz bir mama var mi bu arada veterinere gittik hiç bir sağlık sorunu yok çok nazliyiz sadece

12 CEVAP

Acanada alabilirim yicegini bilsem bu ay çok yüklü bir mama masrafim oldu açık mamaya karşıyım sadece bu siteden alışveriş yapıyorum aldığım mamalar hep sokak hayvanlarına gitti nd yi çok beğeniyorum ama maalesef hiç sevmedi la vital ve brit care gelicek bugün inşallah onlardan birini bari beğenir anladığım kadarıyla balık seviyor ama baliklida yemiyor hills ve nd morina balıklı yi sevmedi somon istiyor bunlarda olmazsa advance denicem

MonikaveTori

Royal canin kitten deneyebilirsiniz. Onu çoğu kedi yiyor. Mamanın taneleride çok sert değil ve minik rahatça yiyebilir.

Yazmayı unutmuşum mother baby cat ve kitten denedim onuda yemedi bizim sıkıntımız mamayı kırması değil katır kütür yiyor özellikle aldığım bütün mamaları ıslatarak da denedim yine aynı hiç bişey degismedi

gamzegumus1

Kediniz sadece kuru mamalara karşı mı iştahsız, yaş mama ve yiyor mu? Yaş mama veya çiğ besleme yöntemlerini denemek istersiniz belli. Onun haricinde cins kediler genel olarak çok seçiçi ve iştahsız oluyor. Gelişim geriliği, bodurluk vs yoksa bence endişelenmeyin

Yaş mamayı yiyor evet versem tamamını yer hayır hiçbir sağlık sorunu yok çok şükür ama gerçekten bu mama konusu beni hem maddi hem manevi olarak çok yoruyor içeriği kötü olan bir mamada yesin istemiyorum açıkçası maddi açıdan rahat rahat karsilayabilirim ama sırf aç kalmasın diye çıta gittikçe düşüyor umarım brit care mamayı beğenir ve yer

ssedef28

acana wild prairie deneyebilirsiniz imkanınız varsa hem içeriği çok iyi ben kedimi kısırlaştırdıktan sonra acanaya geçtim 2 aydır iştahla yiyor

Cennet29

Evde balık tavuk et sakatat haşlayıp denediniz mi yiyo mu diye? Yağsız tuzsuz pişirip yedirebilirsiniz. Şuan çok minik ztn. zamanla kuru mamaya geçiş yaparsınız. Yaş mama seviyosa kuru mamayı blendrdan toz haline getirip yaş mamaya karıştırıp yedirebilirsiniz. Kaliteli bir mamada siz karar kılın ve hemen pes etmeyin. Bazı kedilerin kuru mamaya alışması 1 hafta yada daha fazla sürebiliyor. Aşamalı sevdiği şeyler yedirerek kuru mamaya alıştırmaya çalışın direkt kuru mamayı önüne koyup yemedi diyip bırakmayın.

Hepsini denemiştim kahve öğütücüsunde toz haline getirip ıslattım yok yine yememisti çok şükür la vital ve brit care karıştırdım 2 tabak yedi geldiğinden beri böyle yemek yememisti

Mslna01

Benim kedim de hiç bir yaş mamayı yemiyor bende ne yapacağımı hiç bilmiyorum Royal canin alabilirsiniz

ugglebetty

Kuru mamayı ıslatıp yumuşamasını deneyin. Sonra bunu verin ıslandığında kokusu daha yoğun olduğundan hoşlarına gidiyor. Bu işe yaramazsa 80 gr lık yaş mama konservelerinden çeyreğini kuru mama ile karıştırıp verin. Buda yine işe yaramazsa Wanpy marka sıvı ödül mamasını petshoplar adet olarak satıyorlar fiyatı 10-12 tl bir tanesini alıp ayrı bir kapta kuru mamanın üzerine azıcık koyup birde bunu deneyin. Benim kedimde yavruyken sürekli mama değişikliği yapmaktan sıkılıp bunları denediğimde işe yaramıştı. Bir kerede veterinerimiz iştahını arttırmak için eczanelerde olan bebekler için kullanılan polivit şurup önermişti vitamin ve kilo alımı için. Ben hiç denemedim kilosuna göre dozu ayarlanıyor hekime danışmadan yine de kullanmayın isterseniz

Optimeal
Sanabelle
Exclusion
Anatolian deneyebilirsiniz