Kedi Nefes Sıkıntısı

Jdjs

Bir sürü veterinere sordum ama çare bulamdım kedim akciğerlerinin dolu olduğunu söylüyolar asist antibiyotik ventolin veteriner tarafından kullandık ama etki etmiyor hiç biri veteriner tam olarak çözüm sunmuyor napabilirim bilginiz varmı başına gelen nefes sıkıntısı var ciğerleri dolu ama geçmiyor ilaçlarla, veterinere soruyorum ventolin kullan diyor ama açıkca hiç fayda alamadık sürekli hayvana farklı farklı ilaçlar kulandırdılar başka bir sıkıntısı olabilirmi lütfen bilgisi olan yazabilirmi

6 CEVAP

Merhaba. Benim de British kedimin kalbinde delik vardı. Soluk alma sorunumuz vardı. Ödem de olduğu için büyüklere verilen Lasix hapı her akşam çeyrek tablet olarak verdiriyordu veterinerimiz. Ayrıca kalp ilaçları da vardı. Belki sizin kedinizin de kalp sorunu vardır. Keşke bir tahlil yapsalar. Hangi şehirdesiniz? Biz İstanbul'da yakınımızda 7/24 açık veteriner hastanesine götürdük. O da bir çare olamadı gerçi. Yoğun bakımlara da koydular yavrumu. Dün de kaybettim. Sizinkine şifalar diliyorum.

Jdjs

Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim sanırım bizde kalp baktırıcaz bir sürü kez boşuna röntgen ve ilaç denedik ve hiç fayda alamadık açıkcası kaybınız için çok üzüldüm başınız sağolsun

Esresr

Antibiyotiği nasıl kullandınız? 12 saatte bir kullanmanız gerekiyor aksi takdirde direnç geliştirir ve antibiyotik işe yaramaz hayatı boyunca. Ekstra önem vermek gereken bir konu bu antibiyotiğin 12 saatte bir kullanılması

AsumanAtilgan

Başınız sağolsun :(

Jdjs

Merhaba veteriner iğne şeklinde yaptı azitro asist şurup şeklinde kullandık ventolinide şurup olarak kullandık ama fayda göremedim hırıltılı nefes alıyor 3 doz iğne 4 5 gün asist kullanıldı

ugglebetty

Kısırlaştırmadan sonra aldığı anestezi ile kedim hcm hastası olmuştu. Resmen karından solunum yapıyordu. Kısırlaştırmadan önce kalp muanesi yapılmıştı halbuki. Kalp kası büyüdüğü için aort damarın küçülmesine neden oluyor buda ciğerlerin sıvı ile dolmasına neden oluyor. İşinin ehli bir veteriner olsaydı sıvıyı ciğerlerinden enjeksiyon ile alabilirdi fakat riskli olduğu için çoğu bunun yerine ilaçlarla tedavi etmeye çalışıyor ve buda her zaman yeterli olmuyor. Bizede lasix idrar söktürü vs bir sürü ilaç verdiler hergün oksijen almadan yaşamıyordu 4 aylık mücadelenin ardından kedimizi kaybettik. Üstelik yine veterinere yetiştirmeye çalışırken yolda son nefesini verdi kalp masajı suni teneffüs hiç bi işe yaramadı. Ciğerlerde sıvı birikimi yüksek ihtimalle kalp hastalıkları oluyor. En kısa zamanda iyileşir umarım tüyü kadar ömrü uzun olsun 🙏🏻