Tüy Dökmeyen Bir Kedi Cinsi

cat20

Kedi sahiplenmem için araştırma yapıyorum bilgi sahibi olan bi arkadaşıma sordum mavi rus dedi ama bi fikrim yok???

8 CEVAP

cat20

Asla satın almam bence en iyisi siyam ve mavi rus teşekür ederim:)

kedilimadam

Siyamlar gerçekten neredeyse hiç tüy dökmüyorlar.Benim kızım sadece kızgınlık döneminde tüy döktü.Şimdi kısırlaştırıldı sanırım bundan sonra tamamen biter tüy dökümü.Ben kızımı bu site aracılığıyla sahiplendim.İlanları takip ederseniz sahiplenecek bir siyam bulursunuz sanırım.Ama çok ilgi ve sohbet istiyorlar:)

felishuman

Mavi rus, siyam, bazı tekirler vs yani kısaca kısa tüylü kedi ırkları uzun tüylülere göre daha az tüy döker. Ya da tüyler kısa olduğundan uzun tüylülerden daha az tüy döküyormuş gibi görünür. Tıpkı insanlardaki saç dökülmesi gibi yani:) Tüy dökmeyecek tek kedi sfenks kedisidir çünkü tüyleri yok denecek kadar azdır. O da Türkiyede nadiren bulunuyor bazı cattery ve petshoplarda, onlardan da satın almanızı önermem.

Selma_

Tüy dokmeyen bir kedi yok ,yani azda olsa döküyorlar sonuçta bizim sacimizda dökülüyor. Benim tek bildiğim sfenks kedisi tüy dokmuyor.

Kaplankedi

Sfenks sadece tüy dökmez çünkü tüyü yok.siyamlar da çok az döker benim bildiğim

cat20

malesef kedi sahiplenince onu annelikten mağrum bırakmak istemiyorum cevabın için teşekür ederim

Dmldsl123

En az tüy dökenler arasında(tüy dökmesine rahmen)tekir kedi alın

Dmldsl123

Sfenks çok pahalı bir kedi cinsi yani bildiğim kediyse 600 dolar falan