Lösemi Aşısı Tehlikeli Mi?

rammercan

Merhaba kedim 6 aylık 2 karma aşı yaptırdık iç dış falan yaptırıyoruz veterinerimiz 1 hafta sonra gel lösemi aşısı 2 doz yapılacak dedi 900 tl doz başı ücretide parasında değilim fakat kediye ağır bir aşı oldugunu duydum hatta lösemi olup ölen kanser olan kediler oluyormus bana biraz gereksiz geldi. Lösemi aşısı yaptırmalımıyız sizce ?

5 CEVAP

Catsusam

Merhaba;

Bir sokak kedimize karma ve sonrasında lösemi aşısı yaptırdık. Karma aşıda bir şey olmadı ama lösemi aşısı ağır geldi, yolda kendinden geçer gibi oldu hayvan. Sonra suratına su falan döktük ayıldı. Lösemi aşısı şöyle bir şey dedi veteriner. "Düşünün lösemi diye bir hastalık var ama başınıza gelmesi az bir yüzde ama başınıza gelirse de kurtuluş yok. Bu durumda önlem olarak aşıyı yaptırır mısınız yaptırmaz mısınız?" Tabi yan etkileri var, ağır bir aşı, kedinin durumu ile ilgili kaldırıp kaldıramayacağı. Artık riski alıp almamak bizlere kalıyor.

ssedef28

lösemi aşısından önce test yapılıyor lösemi olup olmadığına bakılması için ona göre aşı yaptırırsanız bi sorun olmaz. biz test yaptırmadan 1 doz lösemi aşısı yaptırmıştık kedime çok ağır geldi bi gün boyunca uyudu ateşlendi birkaç gün sonra da aşı yerinde şişe kapağı kadar şişlik olmuştu 2. dozu yaptırmadım pişman değilim :D

buusracikk

Merhaba, ben 2 kedime de yaptırmadım lösemi aşısı. Ağır bir aşı olduğunu ve çok fazla yan etkisi olduğunu okumuştum o yüzden yaptırmadım. Önce lösemi testi yapılıp sonrasında yaptırılabilir

bibi08

kediden kediye değişiyor aslında benimkisi hiç aşı olmamış gibi enerjik idi sanırım bağışıklık ile alakalı ağır olduğu için hassas bir bünyesi var ise onu yoruyor anladığım kadarıyla

Sabisim

Valla lösemi tedavisi zor bir hastalık o yüzden ben yaptırdım kızıma. İlk doz klasik aşı yan etkileri oldu, ikinci doz etkilemedi bile. Bir sıkıntı yaşamadık.