2.Kedi

Ecerana

Merhaba 3 buçuk aylık dişi kedimin yanına 1,5 aylık yavru kedi getirsem alıştıktan sonra oyun oynarken küçüğün canını yakar mı sizce

5 CEVAP

yaseminece

Bizim 1 yaşında oğlumuz var,2 hafta oldu annesiz olduğu için 45 günlük bir dişi aldık eve.Önce ayrı odalarda tuttuk.2-3 gün sonra birbirlerinin oyuncaklarını birbirlerinin önüne koydum ki alışsınlar birbirlerinin kokularına.Daha sonra kapı altından birbirlerine pati attılar.Gözetimimizde birlikte mama verdik yan yana yediler ki bu birbirlerini tehlike olarak algılamamalarını sağladı.Daha sonra her gün süreyi arttırarak buluşturduk oynadılar.Boğuşma itişme elbet oluyor ama birbirlerinin canlarını acıttıklarını anlayınca bıraktı bizimkiler tırnak çıkarmayı.Aşamalı şekilde alıştırırsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.Bu dediklerimi de 2-3 gün arayla uyguladık.Benim tecrübem bu şekilde oldu,şimdi ufak kıskançlıklar olsa da anlaşıyor gibiler.Ben de alışmayacaklar sandım ama zamanla oturuyor her şey:)

yaseminece

Küçüğün odasını kapatıyorum çünkü çok küçük daha.Evde herhangi bir yere sıkışabilir,büyükle kavga edebilir diye.Bi süre daha gözetimimde oynatacağım nolur nolmaz diye

Ecerana

Güncel

Ecerana

Peki şuan mesela ev de siz yokken onları aynı yerde bırakıp gidebiliyor musunuz Bi yere yoksa küçüğün odasını kapatıyor musunuz

Ecerana

Peki teşekkür ederim