Erkek Kedim Sürekli Bacaklarıma Yapışıyor?

duman2707

Evde baktığım erkek kedilerimden biri sürekli bacaklarıma yapışıyor aşırı sürtünüyor ve bazen de bacağımı patileriyle kavrıyor ve ısırmadan ağzına alıyor
Çiftleşme pozisyonu yok ama hareketleri değişti çok ilgi ve temas bağımlısı oldu
kızgınlığa mı giriyor acaba?
9 aylık olacak neredeyse

3 CEVAP

aslihan_e

Bizimki de öyle, oyun olarak yapıyorlar. Bizimki minicikken de yapıyordu, annesi öyle yapar, kedigillerde yavrular annelerini taklit edermiş. Hormonlarının etkisi var tabi ki ilgi isteme artışında. Erkekse kısırlaştırmak için biraz bekleyin bence, bizimkiler 13 aylık oldular, kızgınlığa girmediler, biri arada erkek kardeşine çiftleşme hareketi yapmaya kalkışıyor ama gerçek kızgınlık olmuyor. Erkek kediler kızgınlığa girmez denir falan ama onların da hormonlarının tavan yaptığı dönem var, sizinki şimdilik öyle değildir. Sadece evde kızgınlığa giren dişi kedi olursa o zaman işler değişir.

duman2707

evet bende beklemek istiyorum çok şükür şimdiye kadar sorun çıkarmadılar
en azından 1 yaşına kadar bekleyeyim diyorum

aslihan_e

1 yaş karma aşısını da olduktan sonra yaptırın bence, kısırlaştırma sürecinde hastalık kapan kedi çok fazla, bir yaş aşıları yapılınca hastalıkları çok daha kolay atlatıyorlar. Diğer ihtimaller dışında işin bu yönü de var yani.