Kedime Yaş Mamayı Ne Sıklıkla Vermeliyim

Merhabalar
Kedim birkaç gün sonra 3 aylık olacak. Ona düzenli olarak yaş mama vermek istiyorum. Ne sıklıkla vermeliyim ve bir konservenin ne kadarını vermeliyim bilmiyorum. Bilgili olan kişiler yardımcı olabilir mi?

3 CEVAP

sunnyv

Benim de iki gün sonra üç aylık olacak. Veteriner önerisiyle bir yaş mamanın çeyreğini bir porsiyon olarak günde iki kere sabah akşam(1 kutu 2 günde gidecek şekilde) vermemizi önerdi. Kutu açana kadar güneş göryen bir yerde saklayın açtıktan sonra ise buzdolabında 2-3 güne kadar saklayabilirsiniz.

sunnyv

güneş görmeyen*

Mslna01

Konserveyi 2-3 gün verebilirsiniz,ama süre olarak haftada 1 defa yaş mama verebilirsiniz ama güneş görmeyen ağzı kapalı olarak dolapta bekletin