Sokaktan Kedi Aldım Kepek Döküyor Gibi Yardım

Mia1roz3

Sokaktan kedi aldım ne kadar sokakta kaldı bilmiyorum vet götürdüm bi sıkıntısı yok gayet sağlıklı pire falan da yok şimdi farkettim severken baya kepek kepek gibi bişeyler döküyor. Ne yapmam lazım? Evde 2.kedim var ona bulaşırmı bişey olurmu

2 CEVAP

Emirrckr

Kepek,tüy sağlığından kaynaklanır.
Beslenmesini düzenledikçe kepek sorunu da ortadan kalkar.
Diğer kedinize bulaşacağını düşünmüyorum.
Sadece o beyaz şeyler pire yumurtası da olabilir,pire yok demişsiniz ama yine de tüylerin arasında bir yerlerde olabilirler.
Gerçi veterinere götürdüyseniz iç-dış parazitlerini de yapmıştır.
Yine de yapılmadıysa sokaktan gelmiş bir cana muhakkak iç-dış parazit yaptırın derim.
Pire yoksa bile iç paraziti illa vardır ve bu hem evdeki canınıza hem de size geçebilir.
İç parazitler emin olun çok daha sinsiler.

Mia1roz3

Teşekkür ederim evet dün akşam iç dış parazitleri yapıldı kan degerleri her şey normal ama yarın sabah tekrar götürücem veterinere bi baksınlar