Gourmet Gold İyi Bir Yaş Mama Mı?

sunnyv

Yavru kedime ilk veterinerinin tavsiyesiyle royal canin gastrointestinal, hills a/d, kendi denemelerimle acana, schesir, chef's choice yaş mamaları kullanmıştık. Geçmeyen bir ishali vardı eski veterineri antibiyotik, demir ilacı, vitamin iğnesi, macunlar her şeyi denedi kedi daha kötü oldu, veteriner değiştirdik her şeyi bıraktırdı sadece kuru mama ve gourmet gold kıyılmış ton balıklı yesin dedi ama içeriğine baktığımda pek iyi görünmedi. İshali kesildi ama uzun vadede bu mama içeriğinden dolayı eksiklik yaşar mı? Neden özellikle bu yaş mama sizce?

6 CEVAP

Emirrckr

Bu yaş mamayı neden önerir ki bir veteriner?
Aksine yedirmeyin daha iyi bence.
Gerçekten içeriği kötü,et oranı az,tahıl yuvası ve katkı maddeli bir mama.
Kuru mamada fiyata bakılmaz denir ama yaş mama da bu geçerli,hakikatten de ne kadar pahalıysa kalite de o kadar iyi oluyor.
Ben illa yaş mama vereceğim derseniz Schesir vermenizi tavsiye ederim.
Yaş mama zaten kedinin temel besini değil,destek bir öğün olacak ona.
Veterinerinizin dediğini illa uygulamak zorunda değilsiniz şayet sorarsa da içeriğini beğenmiyorum deyin geçin.
İçerikler ortada,açın schesir ve gourmet’i veterinerinizin önünde kıyaslayın.

Ahudr

Keske sorsaniz neden bu mamayi yemeli diye ilk defa duydum veteriner tavsiyesi ile gourmet :) neye hizmet ettigi belli olmayan gida gorunumlu tuhaf bir kedi yiyecegi o mama degil he kediler cok seviyo tabiki icindeki sekerlerden dolayi o ayrı.Ben de arada veriyorum zorda kalırsam ama surekli verilecek bir sey degil

GzdeAkbuz

Plaisir, Pro choice, kito , optimeal , nutri feline, bozita ,vets plus, yaş mamalarina bakin

Realbadvroken

Tavuk eti haşlayın suda baharat siz tuzsuz hem ishal olmaz hemde daha sağlıklı

Ozlemkopuk

İçeriğindeki et oranı oldukça az ben sadece felicianin konserve yaş mamalarini aliyorum içeriği temiz ve severek yiyor özellikle ton balıklı ve somonlu olanı. Fakat poşet mamalarin içerisinde şeker var konserve alın özellikle

sunnyv

Cevaplarınız için teşekkürler ben de anlam verememiştim bunları duyunca daha da emin oldum dediğiniz markaları da deneyeceğim