Erkek Kediler Ne Kadar Süre Koku Bırakır

kayaburcu

Kedimi henüz kısırlaştırmadım 12 aylık oldu ve kumunu kullanmadığımız tuvalete bıraktık oradaki gidere sürekli koku bırakıyor başka yerlere de yapıyor ama en çok orayı tercih ediyor ve neredeyse her hafta bunu yapıyor kediler ne kadar süreyle koku bırakır? (Kedimin herhangi bir sağlık sorunu yok iştahı da yerinde hareketli de tuvaletini de normal kumuna yapıyor ama gidere yaptığında çok keskin bir koku bırakıyor)

1 CEVAP

Emirrckr

Ne kadar süreyle derken bunun bir süresi var mı emin değilim.
Çünkü erkek kedilerin kızgınlık dönemi yoktur onlar yeterli olgunluğa eriştikten sonra bu tip davranışları geliştirirler ve her daim çiftleşmeye hazırdırlar.
Kedinizde bölgesini işaretliyor,bu içgüdüsel bir davranış.
Aklınca çevredeki dişilere haber vermeye çalışıyor,diğer erkeklere burası benim bölgem diyor.(evde bunlar olmasalar da işte içgüdüsel.)
Bu davranışlar,kısırlaştırılmadığı sürece geçmez hatta giderekte artabilir.
Bu yüzden bence yakın zamanda kısırlaştırmaya bakın artık zamanı gelmiş demek ki.