Kedim Beyaz Köpük Kusuyor

Begum2018

Kedim kısır degil 2 gün önce kızgınlığa girdi iştahıyla alakalı hiç bir sorun yoktu ama dün gece 2 defa beyaz köpük kustu sonra sabah tüy kustu akşama doğru ise tekrardan beyaz köpük kustu en son dün akşam mama yedi ondan sonra hiç bir şey yemedi acaba kızgınlıktan dolayı mı iç dış parazit ilaçlarında 15 gün önce yaptım halsizlikte yok çoğu kişi malt kullanmamı söyledi tüyü iyi kusabilmesi için ne yapmam lazm bilmiyorum veterinere gidemiyorum kapalı olduğu için

1 CEVAP

aslihan_e

Siz pazartesi mecburen vete gideceksiniz, evde yapabileceğiniz hiçbir şey yok bu durumda. Şehrinizde 7/24 açık veteriner yok mu? Kızgınlıkta çok bağıran kediler bazen kusabiliyorlar ama biz kendi kafamızdan herhangi bir teşhis koyamayız. Kedilerde sık kusma çok riskli olabiliyor. O yüzden veteriner muayenesi şart. Zaten enfeksiyon varsa ateşine baksa anlayabilir. Tüy birikmesi var mı diye ultrason bakması gerekli. Kızgınlıkta mama yememesi normal sayılabilir ama kusma çok nadir olur.