Pire Yumurtası Olabilir Mi Acil

Mia1roz3

Merhaba sokaktan kedi sahiplendim veteriner dün iç dış parazit ve kuduz aşısını yaptı parazitleri damla şeklinde yaptı dün baya kafasının o ıslak kısmını patisiyle kaşıdı ama vet pire falan yok demişti şimdi bugün farkettim severken kepek gibi böyle değdiği an dökülüyor bişeyler evde 2.bi kedim de var bize yada kedime geçecek bişey mi acaba pire yumurtasıysa ne yapmam lazım yarın sabah veterinere götürücem ama bu gece çok gerildim

4 CEVAP

Emirrckr

İç-dış parazitleri yapıldıysa sorun etmenize gerek yok.
Bugün evi detaylıca süpürün.
Pire yumurtalarının erişkin pireye dönmesi için en az 2 haftaya ihtiyacı var.
Evi dip köşe silip süpürdükten sonra bir probleminiz kalmaz.
Ayrıca bugün olur yarın olur ama ilerleyen günlerde de bu beyaz döküntüler devam ediyor olursa pire yumurtası değillerdir.
Sizin tahmin ettiğiniz gibi kepek vs.de olabilir.
Pire yumurtaları aşı sonrası 1-2 gün dökülür ardından zaten azalır.

05tuba

Siyah renk karabiber taneleri gibiyse pire yumurtasıdır. Ben fotoğrafta göremedim öyle birşey. Kıyafetinizin üzerindeki beyazlıklardan bahsediyorsanız köpektir o. Kedilerde de kepek sorunu olabiliyor

Mia1roz3

Evet beyazlıklardan bahsediyordum sanıyorum ki kepek, sokakta kalmış uzun süre bakımsız vs olduğu için. Kepekse dert etmem zaten sadece evdeki diğer kedimden kaynaklı pire yumurtası ise korktum ama rahatladım şimdi. Karma aşısı da yok onu yapmadan kedimle aynı yere koymadım bi kaç güne yapıp koyucam inşallah. Çok teşekkür ederim

ssedef28

siyah olan şeyler pire yumurtası değil pirenin emdiği kanın kurumuş hali ve pire pisliği. pire yumurtası beyaz olur yumurtasını parmağınıza alınca kepekle olan farkını rahatça anlayabilirsiniz