Kedimin Doğumu Başlamış

duman2707

Arkadaşlar kedimin doğumu gece başlamış sabah geldiğimde yerlerde kan vardı şu an hala yuvasında sanırım bitmemiş
kan olması bi sorun olduğu anlamına gelir mi üç farklı yerde baya miktarda kan vardı
yuvaya da bakamadım tedirgin olmasın diye rahatsız etmiyorum
bu aşamada neler yapabilirim?

7 CEVAP

duman2707

4 bebek var hepsi emiyor

Emirrckr

Sizin adınıza çok sevindim :)
Kan olması çok normal,bir problem olduğu anlamına gelmez.
Umarım sağlıcakla doğumunu tamamlar ve bebişlerini büyütür.
Bu dakikadan itibaren yapacaklarınız;
Anne kedinin maması ve suyu yakınlarında olsun.
O şu an bebeklerin plasentalarını yiyerek enerji alıyor şimdilik önüne mama koyup illa yedirmenize gerek yok.
Akşam belki kendisi yuvadan çıkar eğer çıkmazsa da yakınlara bir yere koyun.(yaş mama olursa daha iyi olur.)
Bebekler için zaten yapabileceğiniz bir şey yok olayı tamamen anne kedi halledecek.
Tekrardan geçmiş olsun,iyi haberlerinizi bekliyoruz.

Lokumhn

Yaa
Çok sevindim
Sizin durumunuzu merak ettiğim için gelmiştim foruma. Güle güle büyütün bebelerinizi :)

Lokumhn

Bebeleri bir süre sadece uzaktan sevin. Ayy canlarım benim.

duman2707

lokumhn çok teşekkürler dört bebekle sonlandı doğumu umarım artık bundan sonrasında sağlıkla büyütür bu arada dün hiç takviye veremiyorum demiştim ya aniden hepsini yemeye başladı
öyle bi iştah artısı oldu böyle devam eder inşallah

duman2707

tesekkurler birazdan tekrar inip bakacağım

duman2707

bu arada anne kedim takviye hiçbi şeyi yemiyor hamileliğin sonuna kadar gimcat kitten paste verdim bol bol son haftalar ona da bıktı yemedi
sadece nd kitten kuru mama ve schesir yaş mama verebiliyorum
kitten paste yemiyor bi vitamin daha almıştım onu da sevmedi balık yağını da yemiyor
bunları yaş mamaya katarsam direkt mamayı da yemiyor o yüzden pek takviye veremedim açıkçası