Brit Care İshal Sorunu

Mestanmesi

Merhaba, Brit care kullanan kedim ishal oldu ama mamanın içeriği çok iyi ve 1 aylık kapalı paketde alinabiliyor ki buda çok güvenilir, Royal Canin yada Pro plana geçiş yapmak istemiyorum. İshal sorununu çözecek önerilerinizi bekliyorum. Probiyotik kullanmayı düşünüyorum amma hangi marka kullanmalıyım? Pro Planın probiyotiği işe yarar mı?

11 CEVAP

suzik

Merhaba Britcare mamada birden geçince bu sorun hep yaşanıyor. Ben 15-20 gün eski mamasıyla karıştırarak veriyorum , 15 gün sonra brit mamasını arttırıp eski mamayı azaltıyorum. Suzi de iki kez geçiş aşamasında ishal olmuştu ve daha önce probiyotik kullanmadım tavuk haşlayıp içine çok azıcık patates ve tavuk suyunu ilave ederek verdim. Sabah brit mama akşam tavuk şeklinde yaptım. Ama tabii ki probiyotik daha sağlıklı olur bu süreçte. Genel olarak Britcare mamalarda bu yaşanabiliyor bu durumla ilgili çok yorum gördüm.

Cennet29

Tahılsız mamalara çok yavaş geçiş yapılması lazım en az 15 günde geçiş yapmalıydınız. Probiyotikle destekleyin yaş mama ödül maması vs vermeyin kakası düzelene kdr. Haşlanmış yağsız tuzsuz tavuk gögsüde yedirebilirsinz faydası olur ama en önemlisi probiyotik mutlaka kullanın

somnium

Neredeyse 2-3 aydır Brit Care kullanıyoruz. İlk yorumları okuduğumda ciddi anlamda korkmuştum. Herkes ishalden bahsediyordu. Lakin kedime fazla protein ve tavuk yüklemesi cildine zarar verdiği için, Brit'in veteriner serisini denemek istemiştim. Kedimde de mama değişimlerinde ishal-kabızlık hemen kendini gösterir, bu yüzden ekstra korkuyordum. Bu yüzden 21 gün boyunca eski mamasıyla karıştırarak verdim. İlk 2 hafta, önceki maması hep daha çoktu. 2.haftadan sonra yarı yarıya indirdim, son 3 günde ise Brit'i arttırdım. Bunları yaparken de proplan probiyotik ve ayriyeten haftada birkaç kez laktozsuz kefir verdim. Herhangi bir dışkıda yumuşaklama, ishal sorunuyla karşılaşmadık. Kullandığımızdan beri de düzgün dışkılıyor. Bence bu geçiş süreciyle alakalı bir sıkıntı. Şu an sorun ishalse proplan probiyotik ve birkaç gün laktozsuz kefir verebilirsiniz. Ki brit'in içeriği de gerçekten güzel. Ama pat diye geçmek elbette ki kedinizde bu tarz sorunlar yaratabilir. Yeni geçtiğiniz mamada lütfen dengeli, süreyi uzatarak ve alıştırarak geçin.

sunnyv

proplan fortiflora gerçekten işe yarıyor ama bağırsağın düzene girmesi için en az 15 saşe kullanmak lazım

Tahilsiz mamalar ishal yapabiliyor maalesef içine tahıllı mama karistirin

Mestanmesi

@sunnyv 15 saşe her gün bir tane olucak şekilde 15 gün boyuncamı kullanmam gerekiyor?

Mestanmesi

@patronunannesi Evet tahıllı mamadan geçdim ama maalesef eski mama bittiği için aniden geçiş yapmak zorunda kaldım ve şu an tekrar tahıllı mama alacak durumum yok

sunnyv

Evet, en az iki hafta günde bir saşe yarım sabah yarım akşam olarak ya da hepsi bir öğününde verebilirsiniz. Kullandığı macunlar vitaminler varsa onları da ishal bitene kadar kesin

Fistik23

En hızlı işe yarayan kulladığım Viyo immu sıvı şeklinde paketli tavsiye ederim biraz pahalı ama

tengrist

Tahıl yüklü, hayvansal proteini düşük mamalar mide ve bağırsak dengesini bozar asit oranını yükseltir ve mideyi daha savunmasız hale getirir
bu yüzden tahılsız mamalaya hızlı geçişler ishale sebep olur.
kademeli olarak geçiş yapmalıydınız. probiyotik takviyesi alabilir haşlanmış tavuk gibi ishal kesici besinler ile destek verebilirsiniz.

Mestanmesi

Arkadaşlar Brit kitten ile 4 cü güne geçicektik, Bu sabah kedimi okşarken Arka bacağında kocaman şişlik kabuk kizariklik gördüm ve tüy tamamen dökülmüş yara olmuş resmen şimdi farkettiğime inanamiyorum mamayi kullandiğimdan beridirde Çok Kaşiyordu o kismi ve ağız kenarlarını kulak içini. Sanırım Brit Care yüzünden ,maalesef vermeyi durdurdum Proplan vermeye başladım bü günden itibaren