Kulak Arkası Tüy Dökümü Ve Yara

ugglebetty

Merhaba kedimin kulak arkasında yerde tüylerde dökülme ve yara oluştu kaşıyor sanırım. Yeni yeni diğer kulağını da kaşıyıp çizmiş oradada tüylerde seyrelmeler başlıyor. Mantar olabilir mi ? Diğer büyük kedim yavruyken bana geldiğinde mantarı vardı veterinerden 3-4 tablet ecosin almıştım hala duruyor. Denesem mü bilemedim. Kedim hamile olabilir birde dışarıda çok strese girip ürküyor bilmiyorum risk alıp veterinere götürsem mi yakında değil hem dolmuş hem metro yolculuğu yapmam lazım götürmek için. Tavsiyelerinize açığım

1-2 Görsel Sağ kulak
3- görsel yeni kaşımaya başladığı sol kulak

4 CEVAP

Realbadvroken

Mantara benziyor ve hamile olduğunda göğüs uçları vs şişer karnına dokulmasindan hoşlanmaz tabi bunlar klasik bilgiler siz yinede herhangi birşey kullanmadan önce kediyi veteriner e muhakkak götürün ultrason cihazına sokup bakılması lazım ve eğer hamile değilse kısırlaştırin bence iyi bı yerde kısırlaştırilan kediler daha uzun ömürlü ve sağlıklı oluyor

ugglebetty

Zaten kızgınlığa girmek bağışıklığını düşebiliyormuş veterinerimize de resmini atıp sorduğum böyle bir açıklama yaptı düşük bağışıklık mantara neden olabilirmiş. Ultrasonla bakılmak içinde henüz küçük 40.günde iskelet yapısı tamamlanıyormuş diye okudum bizimki henüz 22.günde. Hamile değilse de kesinlikle kısırlaştıracağım

Mini2019

Mantar da olabilir, mama kaynaklı da olabilir. Pireden kaşınıyor da olabilir. Veterinerin görmesi iyi olur

ugglebetty

Piremiz olduğunu sanmıyorum iç dış parazitlerimiz 1 ay önce yapıldı. Mamada değiştirmedik 4-5 aydır aynı mamayı yiyor. Kızgınlık belirtisi ilk gösterdiği zaman çıktı. Veterinerimiz kedilerin kızgınlık sürecinde bağışıklığın düştüğünü söyledi. Hamilelik şüphesi olduğu içinde mantar aşısı vs önermedi.