Ameliyat Sonrası Kedim Sürekli Uyuyor

aysekedisi

Merhabalar bir hafta önce kedim oyuncağının ipini yedi ve bu yüzden ameliyat olmak durumunda kaldı. Ameliyat olalı altı gün oldu ve ameliyatın üzerinden beş gün sonra taburcu oldu yani eve geleli bir gün oldu aslında. Ama kedim geldi geleli uyuyor. Mama yemesinde bir sıkıntı yok aslında mamasını yiyor tuvaletine gidiyor. Normalde de alerjik bir kedi o yüzden her kumu kullanamıyorum. Şu an biraz hapşırması var veterinerdeki kumdan olabileceğini düşünüyorum bez bir boyunluk takıldı haliyle de kendini temizleyemiyor üzerinde toz kalmıştır diye düşünüyorum. Veterinerle de görüştüm bu uyku durumunun normal olduğunu söyledi. Hapşırma için de biraz gözlem yapacağım. Bu konuyla alakalı bilgisi olan var mıdır?

1 CEVAP

5 gün boyunca veterinerde kaldı diye tahmin ediyorum bu onu epey strese sokup yormuştur bu yüzden olabilir. İştahı yerindeyse ve özellikle dışkısında bir sıkıntı yoksa endişelenmenize gerek yok bence. Ayrıca boyunluk da çok strese sokuyor kedileri. Benim yaramaz da ip yüzünden operasyon geçirdi ama boyunluk takmamıştım.