Kedim İp Yuttu, Konu Acildir

orhn91

Merhaba arkadaşlar,
Kedim 4 gün önce 7-8 cm civarında ip yutmuştu. İp bütün halinde dışkı ile dün çıkmıştı. Ancak sürekli halsiz ve iştahsız yatıyordu. İki ayrı veterinere götürdüm. Serum vitamin antibiyotik gibi ilaçlar yapıldı. Dün evde çok baygındı. Akşam acile götürdüm ve rötngen çekildi. Hekim, ipten dolayı kabız olduğunu ve arka bölümün gaz ve kaka ile dolduğunu söyledi. Hemen lavman yapılarak dışkı yapması sağlandı. Serum ve vitamin sonrası eve geldiğimizde iyi gibiydi. Ancak bugün yine tüm günü uyuklayarak geçiriyor. Birşey yememiş. Kuma kaka yapmamış. Bilgisi olan varmı. Ne yapmam gerekiyor. Kedi cinsi chincilla 2 yaş kısır erkek. Lütfen yardım edin. kaybetmek istemiyorum oğlumu

4 CEVAP

aslihan_e

Ameliyat ihtimali hakkında konuşmadı mı veterineriniz? Tekrar götürün tabi ki, bu ciddi bir problem.

Ahudr

Bence de gerekirse farkli bir veterinere daha gorunun

buusracikk

Farklı bir veterinere daha götürün sizin durumunuzun bir benzeri de benim başıma gelmişti kedim toka yutmuştu bağırsakta tıkanmış yoğun bir kusma yemek yememe tuvalete çıkmama belirtileri vardı rontgende tam olarak belli değildi ama yine de ameliyata alındı kağıt imzaladım bağırsağından büsbütün lastik toka çıkmıştı. Bu durum ihmale gelmez ölümcül olabilir mutlaka başka bir veterinere danışın zaman kaybetmeyin

Mini2019

Geçmiş olsun. İlaçlı röntgenle bakılabilir. Bağırsak geçişi sağlanmıyor bir sorun var. İpin 7-8 cm olduğundan emin misiniz. İçeride kalmış olabilir mi. Ya da bağırsaklara dolanıp zarar da vermiş olabilir. Sorunu bulup gerekiyorsa ameliyat olmalı acilen