Yavru Kedilerin Kardeşlerinden Ayrılması

Lokumhn

Evde yavru 5 kedim var (6 haftalıklar)
Az önce bir tanesini alıp odama geldim, biraz yatağın üstünde oynadı etti, 10-15 dk sonra etrafa bakıp (diğer kediler, kardeşlerini) aranmaya başladı, baya bi aradı, sanki huzursuz oldu onları göremeyince..

Şimdi ben bunları sahiplendiricem, yeni yuvalarına gittiklerinde kardeşlerini ararlar mı? Ne kadar sürede alışır ve unuturlar :(

1 CEVAP

Emirrckr

Maalesef ilk zamanlar arıyorlar.
Sahiplendirmenin en zor ve acı kısmı da bence bu.
Ama bu özlem duygusu kediden kediye de değişebiliyor mesela bazıları daha sosyal oluyor ve yeni gittiği yuvada anında yeni sahiplerine alışıp oyunlar oynamaya başlayabiliyor.
Fakat bazıları da aksine daha ürkek duruyor özellikle böyle olduğunda da hem eski yuvası,annesi,kardeşlerine yoğun bir özlem duyuyor.
Unutma demeyeyim de çünkü unutma süresi hafta değil aydır ama alışma süresi genelde maksimum iki haftadır.
Hatta çoğu kedi birkaç güne yeni yuvasına,sahiplerine ısınır.
İlk 1-2 gün biraz zor geçiyor onlar için..