Kedi Kısırlaştırma Sonrası...

Snzlc

Bu cuma dişi kedimi kısırlaştırıyorum. Kedime operasyondan sonra ne yedirmeliyim sizce? Normalde de kuru mama seven bir hayvan değil. Bu yüzden iyileşene kadar kuru mamanın yanı sıra verilecek lezzetli sağlıklı ürünler arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum...

4 CEVAP

meryem_artemis

Ben kedimi kısırlaştırdığımda 1-2 gün iştahı çok azdı. O yüzden çoğunlukla yaş mama verdim. Su tüketimi artsın diye de su katıp verdim. Tavuk, balık, et yiyorsa onları haşlayıp suyu ile beraber verebilirsiniz. Bir de ilk gün pek bir şey yemediği için krema ödül maması vermiştim.

Mini2019

Gaz anestezi verdirin öncelikle. Anesteziden sonra da bol vitaminli sulu lezzetli yiyecekler verilmeli.
Viyo kedi bu süreçte çok yardımcı oluyor. Ameliyata girmeden bağışıklığını iyice yükseltin. Geçmiş olsun

Hilaly03

Ben yaş mama verdim. Biraz pahalı bir marka ama Schesir’in yaş mamalarının içeriği oldukça kaliteli 1-2 gün onu verebilirsiniz.

simbakedi

Mini2019’a katiliyorum. beni ki erkek kediydi o yuzden aksam baya toparlamisti zaten. ben gittim kedi corbasi aldim ama yuzune bile bakmadi. bence sevdigi yas mamalari bulundurun evde. daha kaliteli bir seyler isterseniz de nd, schesir onerebilirim ama sevdigi gourmet tarzi mamalar varsa da yaninizda olsun naz yaparsa sevdigini yer. tavuk suyu ve tavuk da verebilirsiniz seviyorsa. tavuk suyunu kuru mamasina dokuyordum ben onu da yiyordu. cok fazla simartmayin derim ama sonra kuru mama gecisi zorlasiyor. kuru+yas mama verin derim daha sonrasinda. hizlica toparlansin umarim simdiden gecmis olsun