Annemi Kedi Almaya Nasıl İkna Ederim? Birazcık Bakımından Bahseder Misiniz ?

dmrico

evde bir muhabbet kuşum var annem normalde korkardı şuan baya alıştı ve eline alış sevip öpüyor felan kediyi de seviyor ama eve almama izin vermiyor lütfen yardımcı olun kesi sahibi olmayı çok istiyorum

6 CEVAP

Tüy dökme Gaz sorunu azdır .alerji olmadığı sürece besleyebilirsiniz

Benim annem de kedi taraftari degildi barinaga gittik birlikte gordu dokundu sevdii ve kendi istedi alalim diye

dmrico

yok kimsenin alerjisi yok aşılar nasıl oluyor

Betofun

Benimde annem istemiyodu sonra babama danıştım biraz baktılar bulamadık ama hala arıyoruz istanbul sultanbeyli kedi sahipkenmek istiyorum

ezgiisu

ekstra sorunuz olursa sorabilirsiniz

ezgiisu

Aşılarını sormuşsunuz, ondan bahsederek başlayım.
Eğer yavru bir kedi sahiplenirseniz ve önceden hiç aşısı yapılmamışsa yaklaşık 1 hafta 10 gün arayla ilk aşıları yapılıyor. İç ış parazit, karma-1, karma-2, kuduz ve lösemi. Sonrasında iç dış parazit galiba 2 3 ayda bir diğerleriyse yılda bir tekrarlanıyor. Bir tanesini muayene falan dahil 50 tl'ye yaptırıyoruz. Biz bir de mantar olduğumuz için ekstra iki tane mantar aşısı yaptırdık 100 tlydi tanesi. Göz damlası ve macun almıştık bir de.
Aşıları bittikten sonra aylık masrafınız sadece mama ve kum oluyor.
Düzenli tarama ve kaliteli mama kullanımıyla tüy dökümünü baya azaltabilirsiniz ancak hiç dökülmez diyemiyorum.
Anneniz koltuklarını tırmalamasından falan endişeliyse tırmalama tahtaları sorunu çözüyor. Tabii kediniz alışırsa. Bizimki mesela koltukları değil halıları tercih ediyor şu anlık :)
Tuvalet konusuna gelirsek sanırım en kolay kısmı bu. Lola eve ilk geldiği gün dışarı yaptı sadece. O da bizim suçumuz, koltuğun altından çıkamayan kedinin kumunu taa antreye koymuştuk. Siğer kardeşlerini sahiplenenler tuvalet eğitimleri olmadığını söylemişlerdi ancak bizimki kumun içinden bir kere geçti ve oraya yapacağını anladı o gün bugündür hiç dışarıya yapmıyor. Biz alıp koymadık bile kumun içine, o kadar kolay alıştı.
Onun dışında eğer çok yavruysa popolarını tam temizleyemiyorlar öyle bir durumda da alkolsüz ıslak mendille silebilirsiniz. Bir iki kere ancak yaşamışızdır bu durumu da, sonra öğrendi :)
Yavru kedi alacaksanız ilgienecek zamanınız olduğuna emin olun çünkü çok oyuncular :)