Kedim Kusuyor

Zeytin_

Merhaba, İran kedim var. Bir aileden uc yasindayken sahiplendim, uc yili gecti benimle beraber. Her gun kusuyordu, bazen gunde 3-4 kez. Ultrason, rontgen, tahlil... Sonucta reflü dendi. Famodin verdim. Biraz azaldi, cok seyler denedim, probiyotik urunler denedik ama hala uc senedir kusuyor, zaman oluyor bir hafta kusmuyor, gun asiri kusuyor... Ama kronik bir durum. Son gunlerde gunde iki kez kusuyor ve halsizlesti. Ne yapmam gerek, var mi tecrübesi olan 🙏

1 CEVAP

Mini2019

bir endoskopi baktırın derim. gözle görmek iyidir.
kusma çok çeşitli sebeplere dayanabilir.. başka organlarla da bağlantılı olabilir.
Reflü'nün seviyesi ve kullandığınız ilaçların süresine kadar çok önemli.
gastro mama ya da metabolic mama, gerekirse bir süre sadece yaş mama ya da sıvı mamayla beslenmeli. ama hepsi veteriner gözetiminde olmalı. yazık sürekli kusmak çok zor