Kedim Sürekli Kızgınlıkta

Systech

Merhaba, kedim henüz 10. ayını dolduruyor dişi kendisi. Ocak ayında başlayan kızgınlık şuan bu konunun açılış tarihine kadar devam etti, halada devam ediyor. Bizimkinde miyavlama yok, mırıldanıyor paso ve evde erkek herhangi biri konusunda bu mırıldanması artıyor, paso kıç kaldırıyor. Yahu geçer diye sabır sabır ama bir yerde artık canımız sıkılmaya başladı, aylar geçti. Normalde anneliği bir kez tatsın diye çiftleştirmeyi planlıyorduk ama tabi onun içinde 1 yaşını bekliyoruz. Fakat bu durum o kadar canımızı sıktı ki, tabi hayvanda paso streste, ne yapsak bilemedik. Veteriner kızgınlık geçtikten 1-2 hafta sonra kısırlaştırma yapılır diyor ama bizimki max 2 gün rahat duruyor. hatta tam 2 gün değil, o 2inci günün sonunu görmeden tekrar kızgınlığa giriyor 2-3hafta boyunca devam. Ne yapsak bilemedik, var mı aynı şeyi yaşayan, fikir verebilirseniz çok sevinirim. teşekkürler.

2 CEVAP

simbakedi

kisirlastirin, surekli kizginliga giriyorsa veterinerle bu durumu konusun. emin olun kediniz anne olmak icin can atmiyor, anneligi tattiginda omru kisaliyor. icgudulerine duygusal anlamlar yuklemeyin ve ciftlestirmenin zararlarini arastirin.

Systech

teşekkür ederim cevabınız için