Kedim Kilo Almıyor

aysegunerr

Kedimi bulduğumda 9 aylıktı düşük yapmıştı şimdiki halinden daha zayıftı. Evde mama hazırladım tavuk, ton balığı, makarna, yumurta, patates, kabak vs. hepsini yiyordu. İlk önce Golosi sonra ProChoice a geçtim. Ne versem yiyordu artık çok az yemeye başladı. Maması bitince Matisse e geçcem. Şimdi 1 yaşında. Kedimin iştahını açabilir miyim? Kilo alması için başka ne yapmalıyım? Birinci fotoğraf yeni bulduğumdaki hali. Diğerlerini şimdi çektim. Göründüğünden daha zayıf. Tüyleri uzun olduğu için pek belli olmuyor zayıflığı. :((

10 CEVAP

aleynacamgoz

Kaç kilo?

aslitopucar

Vitabiol diye bir şurup var eczanelerde satılıyor bebekler için onu alıp suya karıştorabşlirsiniz

aslitopucar

Birde catvit var sadece vitamin ama hasta ise vitaform diye antibiyotik vitamin karışımı var onuda önerebilirim ben veterinerimden öğrendim bu bildileri ama sen istersen bi veterinere sor

aysegunerr

Tam olarak 2 kilo bile değildi en son tarttığımda net hatırlamıyorum. Diğer kedimi taşırken zorlanırken bunun ağırlığını hissetmiyorum bile tüy gibi.

@aslitopucar teşekkürler. Sürekli gittiğim bir veteriner yok maalesef, burda güvenip soracağım bir veteriner bulamadım. Yeni ev değiştirdim şehre baya uzak. Araba yolculuğu stresini yaşadık. Tekrar aynı stresi yaşatmak istemiyorum yavruma. Biraz zaman geçsin yeni eve alışşsın falan veterinere götürcem. Ne kadar uğraşsamda çok az yiyor çok üzülüyorum :(

aysegunerr

@aslitopucar vitaform kuşlar için sanırım :(

pistan32

Benimkide fındık faresi gibi :)başta çok takıyordum kilo almamasını.Ama az yiyip çok hareket ettiğini gördükçe onu böyle kabullendim.Yemek konusunda çok seçici olduğu için sevdiği şeyleri fazla fazla vermeye çalışıyorum.Yaş mamayı daha sık vermenizi tavsiye ederim.

aysegunerr

@pistan32 teşekkürler cevabınız için. Kemikleri ele geliyor çok az yiyor endişeleniyorum ^^' 2 kilo daha alabilse keşke

pistan32

Bence sağlıklı ve hareketliyse hiç takılmayın zamanla alır inşallah.

aysegunerr

Hareketli, veterinere gitcez bakalım sorunu yoktur inşallah. Tekrar teşekkür ederim ^^

aysegunerr

Güncel :/