Kedim Kokuyor

Mia1roz3

Sokaktan aldığım kedi 1 haftadır benimle kokuyor gibi ama ve inanılmaz kötü kepek döküyor. Veteriner baktı kepekmiş evde diğer kedim olduğu icin odada tutuyordum aşıları daha tam degil diye kokuyu kumu falan diye düşünmüştüm bugun severken biraz farkettim onun kokusu aslında, sebebi ne olabilir ki yine veterinere gidiyim mi? Yıkamak istemiyorum aslında çok iyi değil diye ama fikri olan varsa

11 CEVAP

Ahudr

Bir sefer yikanmaktan zarar gelmez bence guzelce yikayin siz onu

Ahudr

Yok suyun altına girince gayet hareketsiz kalir coğu kedi ama birinden yardim almanizda fayda var tabi tek basina zor olabilir.kafası kuru kalacak sekilde vucudunu guzelce temizleyin baktiniz olmuyo o zaman lif gibi biseyle silmeyi deneyin

Sabisim

Benim kedimde sokağa terk edilmiş bir kediydi. Hastaydı, kokuyordu hiç yıkamadım çok pis yerlerini sildim sadece ve düzenli olarak taradım. Zamanla kendini temizledi şimdi mis gibi kokuyor. 🥰

kj0122

Kedi ve köpekler için özel temizleme bezleri mevcut imkan varsa alıp kullanabilirsiniz kardeşimin nişanlısıda kullanıyor çok memnunlar banada tavsiye etmişti

Mia1roz3

Alabilirim tabii gidip bakıyım, eğer geçmezse en son çare yıkarım. Bende düzenli siliyorum tarıyorum kepek sorunu da olduğu için dikkat ediyorum umarım düzelir çok teşekkür ederim

kj0122

Umarım estağfirullah geçmiş olsun

ssedef28

yeni sahiplenmişsiniz yıkadığınızda stres olabilir. kepeklenmişse deri yapısı bozulmuştur zaten eğer tedavi amaçlı veterinerin önerdiği bir şeyle yıkamıyorsanız durum daha da kötü olabilir. bence tüy ve deri sağlığı için kaliteli bir vitamin, malt aynı şekilde kaliteli mama kullanıp gözlemleyin

Mia1roz3

Zaten ilk geldiğine göre tüyleri 1 haftada inanılmaz iyi çok şükür. Yine de gözlem yapıcam bi süre en son düşündüğüm şey yıkamak.

Emirrckr

Sholk’un pati ve tüy temizliği için ıslak mendilleri var,ben kızımın kısırlaştırma ameliyatı sonrası kullanmıştım çünkü kıyafet giydirildiği için ister istemez kendini yalayamıyordu,birde birkaç kez dışkısını altına yapınca ister istemez koku oldu.
O mendillerle idare etmiştik.
Yıkama bence en son çare olmalı.
İkinci bir önerim kuru şampuanlar var.
Hipet’in falan.
İsterseniz onlardan temin edin,o şekilde de temizliğini susuz bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Ketonmanya

Merhabalar.

Kedinizi yıkamak ya da tüylerini silmek çözüm olabilir ama eğer kokunun kaynağı enfeksiyonsa sadece geçici bir çözüm olur. Kedilerin deri ya da tüy kaynaklı kokmaları çok olası bir durum değil çünkü. Ağız içi enfeksiyonu varsa ve koku ağzından yayılıyorsa kediniz kendini yalarken bu kokuyu tüylerine dağıtıyor olabilir. Ürkekliğinin kaynağı da bundan dolayı hissettiği huzursuzluk olabilir. Eğer koku tüy ya da deri kaynaklı olsaydı kediniz sizinle olduğu bir hafta içinde kendini yalayarak çoktan kokuyu gidermişti. Biliyorsunuz, kediler tamamen tertemiz olana kadar kendilerini temizlemeyi bırakmayacak kadar titiz canlılar. İsterseniz önce bir bunu kontrol ettirin, en azından bir ihtimali elemiş olursunuz ya da sorunun kaynağına yönelik bir çözüm bulma yoluna gidersiniz. Çok geçmiş olsun.

Bol patili günler dilerim.

Mia1roz3

Teşekkür ederim yıkıyım peki geçmezse, ya sokağa atılmış kedi aşırı tramvaları var en ufak sesten korkuyor yıkarsam korkar diye bende geriliyorum