Aşı Sonrası Reaksiyon

kj0122

Arkadaşlar ilk talihsiz olayda yardımcı olmuştunuz yine olursunuz biliyorum o yüzden soruyorum

15 martta kedimin iç dış parazit aşısı oldu damla ve aşı şeklinde eksik etmiyorum 2 ayda bir uygulanıyordu sonrasında aşı olduğu bölgede tüy dökülmesi ve kızarıklık meydana geldi bazen sadece deri beyaz iken bazı günler kızarıklık meydana geliyor bugünde kızarıklık mevcut hekimliğe gittik bu arada aşı reddi dedi tüy dökülür zamanla tekrar düzelir dedi fakat sarkom olayı duymuştum kuduz karma ve sık aşılama sonrasında böyle bir riskin davetçisidir diye acaba iç dış parazit aşısında da aynı durum söz konusu olabiliyor mu bu konuyu yaşayan veya bu konuda bilinçli birisi varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

2 CEVAP

ssedef28

lösemi ve kuduz aşısında oluyor aşı bölgesinde şişlik oluyor ve günden güne büyüyor

kj0122

Öncelikle geri dönüş sağladığınız için teşekkür ederim
Aşı olalı 44.cü gün sanırım yarın 1,5 ay olcak herhangi bir şişlik büyümesi belirtisi yok ara ara kızarıp yuvarlaklık oluşuyor dokununca hissediyorsunuz fakat ertesi güne kaybolabiliyor her gün böyle değil tekrarından sağolun