Kısırlaştırma Sonrası Dikiş Atması

edanurkdrsz

Merhabalar, bu ayın 17sinde kedimi kısırlaştırdık. Dikişinde açılma yaşandı. Yarın veterinerimize gideceğiz? Yakalığı asla kabul etmiyor. Sizce dikişi kaynamış mı yoksa tekrar dikiş atılır mı? Enfeksiyon riskinden çok korkuyorum. O bölgeyi dr animal ile temizledim ama insan korkuyor bir şey olursa diye. Böyle bir durum yaşayan ya da bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim

2 CEVAP

ssedef28

fotoğrafı açamadım malesef görmedim ama yakalığı kabul etmez zaten siz takacaksınız ve hiç çıkarmayacaksınız veterinerinizin çıkarabilirsiniz dediği zamana kadar. 10 gün olmuş neredeyse dikiş kaynamıştır diye düşünüyorum

meryem_artemis

Kedimi kısırlaştırdığımda estetik dikişle yapılmasına rağmen kedim çok yaladı ve dikiş yeri hafif açıldı. Küçük bir dikiş yeri vardı ve aynı sizinki gibi gözüküyordu. Veterinere gidince üstüne bir tane zımba dikiş attı ve kedim 5 gün boyunca yakalık taktı. Daha önce kedime tasma takmaya çalıştığımda bile deli oluyordu ve direkt çıkarıyordu, doğal olarak yakalıktan da nefret etti. Hatta 2-3 kez çıkardı. O 5 gün hem onun için hem de benim için işkence gibi geçti ama mecbur takmalısınız.