Geçmeyen İshal

Cn

Blue point British Longhair kedimi sokakta buldum minicik bebeksi terk edilmiş perişan haldeydi her yeri bit pire kakası poposunda taşlaşmış korkmuş aç hasta.. aldığım günden beri birçok tedavisini yaptırdım ama asla bitmeyen bir ishali ve mantarı var
Antalyada işini iyi yapan veteriner arıyorum daha önce hayvan hastanesi olsun veteriner kliniği olsun götürmedigim yer kalmadı ama hiçbiri de iyileştiremedi çocuğumu hatta bana sahiplendirmem için akıl verdiler bence kendileri satacakti

2 CEVAP

Mini2019

önce bağışıklığını yükseltmeniz lazım. en iyisi 2 gün arayla 5 adet iğne. iç dış parazitleri yapılmıştır zaten.. ishal için dışkısına ve kanına bakılıp ona göre tedavi verilmeli. eğer bakıldıysa ve bir şey yoksa, mama kaynaklı olduğunu düşünüp mamayı kesmek lazım. 3-4 gün öğünlerde haşlanmış tavuk verilirse ve düzelme oluyorsa mama kaynaklı olduğunu anlayabiliriz.. Proplan fortiflora probiyotik de iyi çalışır. veterinere sorup kullanabilirsiniz

Mslna01

Mantar varsa tavuklu her şeyi kesmeniz gerekiyor, ecosinli banyo yaptırın