Dişi Kedi Kısırlaştırma

Alfaaaa

Arkadaşlar bugün dişi kedim belediye veteriner hekimi tarafından kısırlaştırıldı ama sonra ne yapacağımı söylemediler bakımı hakkında bilgi verirmisiniz mamasını suyunu ne zaman vermeliyim kısır mamaya hemen mi geçeyim kusma normal mi yakalık takmalımıyım ?

3 CEVAP

ssedef28

mama suyu anestezi etkisi tamamen geçtikten sonra verin yani operasyondan 8-10 saat sonra falan daha erken verirseniz midesi bulanır yediğini de kusar ilk gün birkaç defa kusması normal kısır mamaya elinizdeki normal mama bittikten sonra geçebilirsiniz. kuru mama yemezse yaş mama verebilirsiniz yakalık takmanız lazım yalayarak yaranın enfeksiyon kapmaması için 1 haftada falan dikişleri kaynıyor merak etmeyin geçmiş olsun

buusracikk

@ssedef28 arkadaşın dediği gibi yarasını açmasına izin vermeyin ve mümkünse ameliyatından 2 veya 3 gün sonra antibiyotik iğne için ya belediye veterinere ya da özel kliniğe gidin antibiyotik enfeksiyon kapmamasi için önemli. Mama geçişini de direkt yapmayın 1 hafta 10 gün kadar önceki mamasıyla kısır kedi mamasını karıştırıp verin 1 haftadan sonra tamamen kısır mama vermeye başlarsanız daha iyi olur mama degisikligi kedilerde ishal, kusma, kanlı ishal yapabiliyor başıma geldiği için söylüyorum. Çok geçmiş olsun

Alfaaaa

teşekkür ederim çok sağolun