Sahiplendirdiğim Kediyi Hemen Sokağa Atmaları (Dertleşme)

aslihan_e

Sokakta bulduğum bir Scottish fold kedimiz var, sağlık sorunları vardı, tedavi ettirip sahiplendirmeyi düşünüyordum ama sokakta şiddet görmüş, bacağınızı yaklaştırınca tekme atacağınızı sanıp bağırıyordu, aylar geçince bana alıştı ve düzeldi, sahiplendirmekten vazgeçtim. Kediyi bir komşumuz istedi "Biz çok iyi bakarız, benim tecrübem var, her şeyini alırım, aşılarını düzenli yaptırırım, kızım da kedileri çok sever, istersen gelir kontrol edersin, ne olur ver, biz çok istiyoruz" falan dedi, vermek istemedim. Üç gün önce kedilerimden biri vefat etti. Onun vefat ettiği gün hem hastalık diğerlerine geçebilir korkusu ile hem de bir şey olursa psikolojik olarak kaldıramam, ayrıca maddi açıdan tedavi masraflarını karşılayamayabilirim diye bu kediyi o komşuma vermeye karar verdim. Bir de kedi çocukları çok seviyor, yeğenime bayıldı, kızını sever diye düşündüm. Götürdük, hatta sadece kuru mama vermeyin dedim, hiç merak etme yaş mamalarımız var, ödül mamalarımız var bizim, çok iyi bakacağız, tuvaleti falan hazır dedi. Önceki gece kedi kabus şeklindeki rüyama girdi, anneme gidip bakalım dedim, annem "Daha dün bir bugün iki, hemen rahatsız edilir mi?" falan dedi. Bugün annem sabah çöp atmaya çıkınca köpek sürüsünün havladığını görüp kovuyor (Köpekler sürekli kedileri öldürüyor burada) sonra bir bakıyor bizim sahiplendirdiğimiz kedi, köpekler ona havlıyormuş. Annem görmese ölmüştü. Hayvan geldi, aç ve susuz kalmış, deli gibi mamaya suya saldırdı. Büyük ihtimalle iki gündür sokakta, götürdüğümüz gün atılmış diye düşünüyoruz. Kaçmayan bir kedi, bahçeye bırakın asla dışarı çıkmaz, hafif eklem sorunu yüzünden duvara çıkamıyor da. Hadi kaçtı diyelim, evimiz çok yakın, gelip bize kedi buraya geldi mi diye sorabilirdi. Ben anlayamıyorum, insan neden yalvarıp istediği kediyi sokağa atar? Hiçbir kötü huyu yok hayvanın. O kadar korkmuş ki, normalde asla kucağıma yatmaz, yanına oturun kalkar, hayvan yanımdan ayrılmıyor. Sizce neden böyle yaptılar? Gidip sorup muhatap olmak da istemiyorum.

5 CEVAP

ssedef28

kedi evlerindeki çocuktan rahatsız olup bi boşlukta kaçmış olabilir kaçtıysa haber verebilirlerdi ama çekinmişlerdir belki bilemedim. direkt atılmış da olabilir herhangi bir şeyini beğenmemelerinden dolayı ya da ilk kedi sahiplenmeleriyse kediden haz etmemiş bağ kuramamış olabilirler. bence yavru kedi sahiplenmekle yetişkin kedi sahiplenmek arasında çok fark var kedi sahiplenmeye sadece kediyle oynamak eve hareket gelsin can sıkıntısını gidermek vs gözüyle bakanlar olduğundan yavru olsa belki daha güçlü bağ kurabilirlerdi. yetişkin kediyi hop diye eve alamazsın ama yavru kedi gördüğünde kolayca sahiplenebilirler(benimsemek anlamında). allah akıl fikir versin işte bazen kime güveneceğimizi bilemiyoruz malesef

KedicikUzum

Öldü diye stresle okudum yazdıklarınızı:( iyi ki anneniz görmüş yoksa sonrasını düşünmek istemiyorum. Bence komşunuzla kesinlikle konuşmalısınız amaç neydi diye çok merak ettim ben de

Dann

O. Çocukları,

Mslna01

Bakmayacagıniz bakamiycaniz maddi manevi olarak sahiplenemiyceniz, çocuklarınıza oyuncak olarak alacaksanız sahiplenmeyin ya çok sinir ölüyorum böyle insanlara ne saçma sapan insanlar öle isteye alıp da sokağa bırakmak nedir

Cennet29

Keşke bazı insanların kafasının nasıl çalıştığını çözebilsek. Eminim çok aptalca bi nedenleri vardır muhatap olmaya değmez. Kim bilir böyle niceleri var Allahım korusun tüm masumları