Kedim Etrafa Pisliyor

Hakanyuca

Merhaba 6 aylık britişh longhair kedim var ilk başlarda büyük tuvaleti yaparken kuyruğunda kalıyordu uzun tüy olduğu için ve rahatsız olup asla yalamazdı son zamanlarda tuvaletini dışarı yapıp bütün evi kızaklayarak geziyor sebebini bir türlü bulamadık neden yapar fikri olan

4 CEVAP

aslihan_e

Anal kese problemi olabilir. Mutlaka veterinere götürmelisiniz. Dışarı yapması da tuvalet yaparken acı yaşadığını gösteriyor. Ayrıca son bir iki ayda parazit ilacı almadıysa parazit sorunu olabilir. Kediler hastayken tuvaletlerini dışarı yapıyorlar, kızak hareketi olmasa kızgınlık nedenli mi derdik.

Hakanyuca

Kızak hareketini yaptığı tuvaletin komple üstünde kalmasından kaynaklı yapıyor tamamen etrafa dağıtmak için anal keseleri dolu dediler veteriner temizledi fakat size tepki gösteriyor da olabilir dedi ama sanmıyorum takip ettim huyunu suyunu neye gösterebilir diye hep farklı zamanlarda yapıyor hiç bir şeyle bağdaşmıyor

Hakanyuca

Kızak hareketini yaptığı tuvaletin komple üstünde kalmasından kaynaklı yapıyor tamamen etrafa dağıtmak için anal keseleri dolu dediler veteriner temizledi fakat size tepki gösteriyor da olabilir dedi ama sanmıyorum takip ettim huyunu suyunu neye gösterebilir diye hep farklı zamanlarda yapıyor hiç bir şeyle bağdaşmıyor

aslihan_e

Kabızlık var mı peki?