Gimcat Süt Tozunu Nasıl Vermeliyim?

duman2707

Arkadaşlar emziren kedime takviye amaçlı gimcat in süt tozundan aldım
Baştan her şeye uygun şekilde kaynamış suya 3 ölçek karıştırıp hazırladım verdim ama benim nazlı kızım tabiki içmedi
Sadece süt değil kitten paste macunlarını bile yemiyor artık sadece kuru ve yaş mama
Hani takviye olsun istiyorum ama yediremiyorum
Neyse süt tozu maalesef öylece kaldı şimdi bi yerde okudum direkt toz halinde yaş mamaya karıştırıp verin demiş birde öyle deneyeceğim ama kesin yine yemez
Sizce bu tozu bekleteyim mi yavrular 1 aylık olunca onlara mı veririm?
Yani yavrular için yeterince işe yarar mı o saatten sonra veya ilan açayım bebek kedi büyütüp ihtiyacı olan birine mi vereyim kararsız kaldım
Benimkiler zaten anne sütü emiyor ben anne kedim için aldım ama içiremedim
Sizce yavrular için bekleteyim mi

3 CEVAP

duman2707

Biberonla bebeklere verirdim ama anne kedim zaten sürekli emziriyor birde yuvadan ayrılmıyor şimdi ben süt verirken yavrular illa bağıracak bu sefer onu tedirgin etmek istemiyorum

Cennet29

Bende dişi kedim zayıf diye almştım besleyici olsun diye ama asla yememişti. Bende başka birine satmıştım uyguna. Ama siz saklayın ne olur ne olmaz bebekler henğz büyümedi size lazım olabilir anne kedinin şmdilik sütü var ama bi aksilik olurda ihtiyacınız olursa diye kenarda saklayın hemen elinizden çıkarmayın.

Emirrckr

Bebekleri sahiplendirene kadar bence elinizde bulundurun.
Ne olacağı belli olmaz,
Sütü kesilir,Allah korusun başına bir şey gelir en azından elinizin altında bulunsun.
Son olarak yaş mamayla tozu karıştırıp deneyebilirsiniz,belki öyle yer olmazsa dediğiniz gibi bebeklerin yaş mamasına da katabilirsiniz yaş mama yedikleri dönemde.
Gerçi ilk mamayı yaş ile başlatmayı destekleyen birisi değilim ama belki kaseden süt şeklinde de içebilirler.
Bebekler büyüsün,kullanılmayanını ihtiyacı olan birine verirsiniz zaten illa alıcı bulunur,ziyan olmaz.