Kedimin Mantarı İçin Ne Yapabilirim. Bilenler Yardımcı Olabilir Mi?

Eslemzzehra

Merhabalar 2 aylık dişi tekir kedim var. Yeni sahiplendim sahibi başka kedilerle birlikte bahçede bakıyormuş. İlk geldiğinde anlamadık mantar olduğunu 4 gün sonra fark ettik. Sonrasında hemen veterinere götürdüm. Veteriner küçük olduğu için ve yeni mantarı başladığı için kedi bakım şampuanı verdi. 1 hafta sonra kontrole bakalım dedi. Kedim bugün kafasını kaşımış kanatmış. Mantar küçük halde başının iki yanında var. İlk defa sahiplendiğim için biraz korkuyorum ilerlemesinden. Ekstradan yapabileceğim herhangi bir öneri var mıdır?

5 CEVAP

Mini2019

Mantar türünü belirleseniz bile aşı için çok küçük. Bir de tam kfasında, ne kullanırsanız dikkatli olun.
Bağışıklığını yüksek tutun. Bakım şampuanı mantarda işe yaramaz ki. Belki sadece kaşınmasını azaltır.
Ben oksijenli su ya da batikonla siliyorum mantarı.

Kızımı sahipendigimde mantarı varmış. Mantar aşısı yapıldı ama kasintisi geçmemiş üstelik evde bize de sirayet etmişti. Biyo dermacure tricobor deri bakım kremi kullandıktan 2 3 gün sonra mantar kayboldu. Derisi iyileşmeye başladı. Evden eksik etmediğim bir krem . Ancak şimdi yeni anne olduğu emzirdigi için kullanamiyorum

Benim kedimde bize geldiğinde 2 aylıktı ve mantarı varmış benimde ilk kedim olduğu için anlamamıştım mantar olduğunu bölgesel tüy dökmesi vardı
Sahiplendikten bir hafta sonra kontrol amaçlı veterinere götürdüğümde mantar olduğunu öğrendim
Veterinerimiz ecosin tablet verdi
Tableti ortadan ikiye bölüp kullandık
Hafta da bir kez olmak üzere iki hafta ecosin ile yıkadık spreyledik kalanı da oyuncaklarına dolandığı yerlere sıktık böylelikle atlattık
Mantar insana da bulaşan bir şey dikkat edin

bbars

aktarlardan top kekik alip kaynatip sogudugunda fisfisli bir siseye koyup mantarin oldugu bolgeye sıkarsanız kasinmasina iyi gelicektir

Mslna01

Ecosinli banyo yaptırın