Kedilerde Üriner Sağlık

azesw

kedim bi kaç ay önce idrar yolunda kristalleşme oldu ve tedavi oldu veterinerde. aynı zamanda midesiyle alakalı bir sorun daha vardı o yüzden mamasını hassas mama ile değiştirdik. royal canin sensible aldık. ama şimdi kedimin ileride idrar yollarından problem yaşamaması için ne yapabilirim. üriner mamaya geçiş yapsam midesi için ne yapabilirim. mama değişikliği yapmadan takviye olarak neler yapabilirim önerilerinizi bekliyorum.

8 CEVAP

Ahudr

Uriner yaş mama ve uriner macun verebilirsiniz.Yine de veterinerinizden destek alirsaniz daha iyi olabilir. Kristal olusumunda genelde uriner mama sart diye soyluyorlar hep.Babaniz cok fazla ödül mamasi veriyordu sizin artik vermiyordur umarim ektsra bir sey yememesi lazim bu dönemde

Bu durumda üriner mama şart yada içerisinde s/o index olan bir mama tercih etmelisiniz

azesw

yok daha vermiyor neyseki :) önerdiğiniz kuru,yaş mama malt önerisi var mı peki

azesw

teşekkür ederim! öneriniz var mı? mama vs.

Ahudr

Royal canin yada hilss kuru mama olarak hangisini begenirse onu kullanin yas mama olarak royal canin iyidir.Kristallesme icin onerebilecegim malt yada tablet yok hepsi kristallere etkili olmuyor onu daha cok satis sitelerinden kullanici yorumlarina da bakarak karar verebilirsiniz.Geçmiş olsun tekrar

Cook

Hills c/d veya Royal canin s/o yaş mamayla destekleyebilirsiniz kuru mama yemiyorsa,biz de yediremediğimiz için böyle devam etmek zorunda kalmıştık.Üç ayda bir 3 şişe kotervin kullandık(yaş mamaya katarak) atlattıktan sonraki bir yıl içerisinde.Aynı zamanda yaş mama verirken haftada bir de yaş mamasına 4-5 cc kızılcık suyu koyabilirsiniz.Ama her şeyin başında en önemli faktör su tüketimi,ne kadar su içerse o kadar iyi onun için,evdeki su kabı sayınız en az 4 5 olsun,ev içerisinde izlediği yollarda olursa gördükçe aklına gelir içer

yumik

Benim kedim kısır erkek üriner problem yaşamadık ama önlem amaçlı gimcat üriner malt kullanıyorum ve her gün acana schesir veya nutri feline yaş mamayı sulandırıp veriyorum, kuru maması da natures variety.

Üriner kuru mama sanabelle nutri feline hills fitmin veya brit care kullanabilirsiniz

azesw

tavsiyeleriniz için için çok teşekkür ederim. araştırıp alacağım ürünleri