Kızgınlığa Giren Dişi Kedi

kimyonesra

Arkadaşlar, dişi kedimiz kızgınlığa girdi. 1 2 gündür miyavlıyordu bugün poposunu havaya kaldırmaya başladı. Diğer kedilerim kızana girmeden kısırlaştığı için bu süreç hakkımda hiçbir bilgim yok. Kızgınlıktayken kısırlaştırma olmadığını biliyorum. Bu süreçte kedim ile nasıl ilgilenmeliyim? Kızgınlık 6 günde geçer diye okudum ama doğru mudur bilgi verir misiniz

7 CEVAP

kimyonesra

Güncelleme yapmak istiyorum. Kedilerini kısırlaştırmayan ve her kızgınlığında bunu görmezden gelen, cins kedilerini çiftleştirip çoğaltan insanlara nefretim katlanarak arttı. Kedimiz geceden sabaha bir kere bile uyumadı, sürekli acı acı miyavladı. Sakinleştirmeye çalışmamız, sevmemiz bile etki etmedi. Diyecek bir şey bulamıyorum.

meryem_artemis

Benim kedimim kızgınlığı da genelde 6-7 gün sürüyordu. Mümkün olduğu kadar oyun oynatıp dikkatini oyuna çekmeye çalışın. Bir de o dönemlerde iştahı çok az oluyor. Kuru mamayı yemezse yaş mama, tavuk, balık vs. verebilirsiniz.

bbars

merhaba oncelikle bu surec benim kedimde 5-6 gun surmustu ben bu donemi onu bol bol oynatarak atlattim gece boyu bile uykumdan uyanip onu oynattigumi hatirliyorum size de onerim bu onu bol bol yormaniz dikkatini dagitmaniz bu surecte yardimci olacwkir size (benim kedimde istah kesilmesi olmamisti o yuzden o konu hakkinda yorum yapmak yanlis olurdu)

bbars

merhaba oncelikle bu surec benim kedimde 5-6 gun surmustu ben bu donemi onu bol bol oynatarak atlattim gece boyu bile uykumdan uyanip onu oynattigumi hatirliyorum size de onerim bu onu bol bol yormaniz dikkatini dagitmaniz bu surecte yardimci olacwkir size (benim kedimde istah kesilmesi olmamisti o yuzden o konu hakkinda yorum yapmak yanlis olurdu)

aslihan_e

Komşumuzun dişi kedisi de öyle, hayvan sürekli kızgınlığa girip bas bas bağrıyor, bazen ikinci kattan atlayıp kaçıyor, yakalayıp alıyorlar hemen. Israrla kısırlaştırmıyorlar. Kısırlaştırmadıkları için bir yere şikayet edebileceğimi de sanmıyorum. Deli oluyorum resmen. Geçme konusuna gelirsek o tamamen şans işi, inşallah çabuk geçer

bbars

yakalik taktiysa adaptasyon sureci biraz zor olabilir bizim veterinerimiz yakalik takmamisti kucuk bir dikis oldugu icin yalamamasina dikkat edin cok agrisi olursa agri kesici yapmak icin getirin demisti ama cok sukur oyle bir sey olmadi sadece kedim bana asik gibi davraniyordu yanimdan asla ayrilmiyordu yatakta nereye donersem o tarafa geliyordu korktugu icin sanirim tavsiyem bol bol ilgi gostermeniz

kimyonesra

İlk defa kızgınlığa giren kediye bu şekilde şahit oldum. Öyle miyavlıyordu ki yerinde duramıyordu, acı çektiği çok belliydi. Biz dün kısırlaştırdık, hekimimiz bir problem olmayacağını söyledi. Bir problem de olmadı, şu an sağlığı yerinde şükür. Belirtileri de yok denecek kadar aza indi. Bundan sonraki süreçte yapmam gereken bir şey var mı