3 Aylık Kedim P*Pisini Çıkartıyor

sunnyv

3 ay 7 günlük kedim son günlerde göbüşüyle oynadığımızda pipisini çıkartıyor. Yalamıyor, temizlemiyor sadece severken, oynarken çıkıyor öylece duruyor. Kızgınlık belirtisi midir? (İlk kedim) 1 yaş kısırlaştırma için doğru zaman mı? Daha erken kısırlaştırmak zararlı olur mu?

3 CEVAP

Benimde ilk kedim ve bende bu durumu yaşamıştım
Normal bir şey, kızgınlık belirtisi değil ki genelde zaten erkek kediler dişilere göre daha geç kızgınlığa giriyor
Kedinizi tararken, severken, kucağınıza aldığınızda çıkartabilir endişelenecek bir şey değil
Kısırlaştırmak içinde erkek kedilerin 1 yaşı beklemesi gerekiyor gelişimlerini tamamlamaları için

sunnyv

Teşekkür ederim, idrar yolu enfeksiyonu mudur diye endişe etmiştim içim rahatladı @HasmetliUmutPasa

Eğer tuvaletini yapmada zorluk çekiyorsa kumda vs miyavlama
İdrar kaçırma, kan vs olursa veteriner ile görüşürsünüz