Kedilere Mikroçip Nerede Takılır Ve Ne Kadar ?

kars

Merhabalar,Bir kedi sahiplenicem mikroçip diye bir şey duydum.Acaba ne işe yarar ve nerede takılır ve fiyatı ne kadar.İstanbul ümraniye için ?

23 CEVAP

Peki fiyatı ne kadar bilen var mı? Fiyatı çok yüksek değilse yaptırmaktan zarar gelmez sonuçta vücuda bir zararı yok.

Mrpatato

Ortalama 75 TL civarı

GlsmKrpk

2022 'de evde beslediğimiz kediler için zorunlu hale gelecek bu uygulama.
Köpekler için 2021 yılı sonu , kedi ve gelincik için 2022 sonu.
Taktırmadık diyelim olası bir şikayette hayvanlarımızı elimizden alıp barınağa gönderecekler ya da para cezası verebilecekler.

https://www.haberler.com/kediye-cip-taktima-fiyati-2021-ne-kadar-evcil-14081013-haberi/

Palyaco

2022 de zorunlu olacakmış 250 tl civarı diyorlar

Nk06

kedimin boyun tasmasındaki künyeye ismini ve tel no yazdırdık. eğer kaçtı diyelim, bulan kişi isterse bize ulaşabilir. masrafı 30 tl'lik bir boyun tasması. şimdi diyelimki cip taktırdık. kedi kaçtı ve bulan arkadaş nerden bilecek bunun cipi var. nerden bilecek bu cip nerde okutulur. deneme yanılma veterinerlerimi dolaşacak. hem bu hayvanları yakalamak kolaymı, gel de yakala 5-6 kiloluk bir erkek kediyi. veterinerde iç dış parazit uygulatana kadar elimizi kolumuzu paralıyor. bu yasanın tek amacının ceza kesmek olduğunu düşünüyorum. yani maliyeye ek gelir. eds, radar, corona zamanı uygulanan cezalar misali insanları mağdur etmek amacıyla, kendini isveç, isviçre de yaşar sanan (veya istanbulun varlıklı semtlerinde oturan kesim) bazılarının uydurduğu, Türkiye gerçekleri ile dağlar kadar uzan bir yönetmelik. belediyelerde kedi kısırlaştırması yapılmıyor, bunu halledin lütfen. sokaklar aç hayvan dolu.

Palyaco

2022 yılında mecbur olucak ve tevizyonda haberlerde izledim 200 tl gittiniz veterinerler takip edecek sizi aricaklar onlar takacak deri altı

Nk06

oturduğumuz 9 binalık sitede genelde gördüğüm kedilerin kaçmasından ziyade sokağa bırakılmaları. bırakanları da çok suçlayamam çünkü artık kedi bakmak maliyetli. 3 kedimiz var ve iyi baktığımızı düşünüyorum, hepsini sokaktan aldık. kısırlaştırdık, aşılarını yaptırdık, yaptırıyoruz. hastalandıklarında veterinere götürüyoruz. iyi mama, vitamin, yaş mama ödül veriyoruz. bizim 3 kediye kaba hesap yaklaşık 1000 tl harcamamız oluyor, acil durumlar hariç. bazılarına az para, bazılarına çok. suçlayamıyorum insanları da. şimdi sokağa atanlara büyük bir para cezası verilecekmiş de, kedilerin sokağa atılması önlenecekmiş. iş garantimiz mi var özel sektörde, işsiz kaldığımızda ne yapacağız, kendimize, ailemize bakamadığımızda ne olacak. sokaklar kedi dolu, bu hayvanlar kısırlaştırılarak sayılarının çok artması önlenir. kim kısırlaştıracak bunları. daha bunu çözememişsiniz, insanları para cezası ile korkutuyorsunuz. 2022 bitmeden sokaklardaki kedi sayısı patlarsa ne yapacaksınız çok bilmişler

Warriorsans

Ücretsiz takılması lazım