Lütfen Akıl Verin

Fistikpasa

Arkadaşlar yavruluğundan itibaren dükkanımızda baktığımız bir kedi vardı 3 hafta önce kısırlaştırıp eve aldık evde 3 kedimiz daha var şu zamana kadar hep ayrı odada tuttuk. Bazı sebeplerden ötürü dükkanda artık bakamayacağız zaten artık 8-9 aylık oldu ve baya enerjisi yüksek bi kedi. Eve almayı düşündük bir kaç kez diğer kedilerimizle karşılaştırdık ama çok hırçınlaştılar. Kedilerimden bir tanesi de çok hassas ve korkak bi kedi gördüğü an bir yerlere saklanıp kaçıyo kısır erkek bir kedi aşırı strese giriyor ve bunun yüzünden üriner sistem sağlığına zarar gelecek diye çok korkuyorum. 3 gün önce işimden de ayrılmak zorunda kaldım artık evimizdeki gelir saysı bire indi 4 kedi ile nasıl başa çıkarız onu da bilmiyorum. Bir sürü sahiplendirme ilanı açtık hiç yazan çıkmadı. Kediyi dükkanımızın olduğu civardaki mahalleye bırakmayı düşünüyorum hem düzenli beslemesini yaparız, ama vicdanım yine rahat değil. Kedi kendini savunabilen ve çok atik bir kedi olduğundan içim bir şekilde rahat olur ama yinede dışarıda çok yaşamamış bir kedi lütfen akıl verin sizce napmalıyım

1 CEVAP

Dışarıya alışmadı ise bıraktığınız an hastalanır ve dışarıdaki hayvanlarla baş edemeyebilir bence ilanları sık sık yenileyin x üzerinden de ilan açın sahiplendirene kadar evde bir süre daha idare etmeye çalışın