Kedimin Ağız Çevresindeki Siyahlık Önemli

arkadaşlar dükkanda baktığım kedimin ağız çevresinde siyahlıklar çıktı forumda bakındım ama mantar ya da kedi aknesi cevabı ile karşılaştım benim kendi kedimde mantara yakalanmıştı ama böyle siyahlıklar çıkmamıştı bu görsele eklediklerim nedir bilen var mı veterinere götürmem gerekir mi

3 CEVAP

Güncel

mervegomis

Top kekik kaynatıp soğuyunca pamuk yardımı ile silin güzelce düzenli yapın ama fayda ediyor mantara ve kedi aknesine

Aysegzm

Merhaba. Çene aknesi olmuş kediniz. Veterinere götürebilirsiniz. Benimde kedim de olmuştu. Elma sirkesi ve suyu birebir karıştırıp sabah akşam hafif ovalayarak sildim pamuk yardimiyla. Bir iki hafta sürüyor tabi aknenin yoğunluğuna göre. Kediler sirke kokusunu sevmiyor benim kedim başta zorluk çıkardı ama baktı kurtulur yani yok pes etti. Pamuğu hafif ıslak bırakın derisine nüfus etsin sirkeli su. Hafif hafif çok bastırmadan ovalayın. Daha sonra kuru pamukla silin ıslak kalmasın kedi ıslaklık yüzünden temizlemek isteyecektir. Geçmiş olsun. Sabırlı iseniz deneyin. Veteriner de klorakli bişey veriyor galiba onunlada siliyorsunuz.