Kedi Eve Nasıl Alıştırılır?

aoeo10

kedi eve nasıl alıştırılır?

10 CEVAP

aleyn

daha önceki yazdıklarınızı da hatırladıgımdan onlardan yola çıkarak söylüyorum ki sizin kedinizin eve alışması çok zor bundan sonra. sokağı bilip tanıyan kedi bazen eve gelmez bazen de evden çıkmak istemez. sizin kediniz yarı zamanlı ev kedisi olmak istiyor, ne sokaktan ayrılmak istiyor ne sizden.. onu bu şekilde kabullenmelisiniz bence..

Etrafı gezmesine koklamasına araştırmasına izin verin kolay bir şekilde alışacaktır salın gezdirin 1'2 güne kadar alışır

aleyn

kedimi eve alırken petshoptaki amca şöyle demişti, bi kedi bir şeyi yaptıgı zaman onu yapabildiğini bir kere bile görse artık ondan vazgeçmesi çok çok zordur ona göre davran. kedicik sizi kendi düzenine alıştırmış, her istediğinde gidiyor her istediğince içeri girebiliyor, annenizin titizliğini anlıyorum ama o halde ya eve almayacak dışarıda bakacaksınız çünkü sürekli yıkayarak kedinin deri dengesini bozuyorsunuz. ya da size tavsiyem yıkamak yerine ellerinizi ıslatıp kabaca tüylerini patilerini ıslatın, ıslanınca zaten yalayarak kendisini temizleyecektir. bunu da annenize anlatın yani kedilerin temizlenme yolunun bu oldugunu aksi halde kedinin ileri vadede deri hastalıkları yaşamasına sebep olabileceğinizi ve vicdan azabı duyacağınızı....

zuhall

Balkonunuzu ve pencerilerinizi kapali tutun ya da tel yaptirin.
Kedinizi kisirlastirin.

Biz rahatça evde gezmesine izin verdik ve asla üzerine gidip bağırıp çağırmadık. Zaten akşam geldi gecede beraber uyuduk hemen alışıverdi. Dışarı salma konusunda da yapmayın. Aşılarını yaptırın evde çim falan yetiştirin güzelce yaşama imkanı sağlayın ve dışarıya salmayın. Sokak = tehlike. Bizde yaz ayındayız ama rahatça her yeri açmıyoruz sonuçta kedi demek sorumluluk demek. Ben bulunduğu oda da camı açıyorsam mutlaka ama mutlaka yanında oturuyorum çünkü henüz sağlam bir sineklik taktıramadım şimdi ki dandik bir şey tedirgin oluyorum. Ya da camı açtığınız odanın kapısını kapatın biraz havalansın tamam. Sürekli misafir gelen bir evse onu bilemem tabi misafire evin kurallarını anlatamıyorsun adam her yeri açık bırakıyor

zuhall

ozaman tel korumalik yaptiricaksaniz balkona pencereye. Ya da klima alcaksiniz.
Acik bir pencereden balkondan kedinin cikmasini engelleyemezsiniz hele ki alismissa. Sizi daha cok sever ve ayrilmak istemez disari cikmaz saniyorsaniz yaniliyorsunuz bosuna baska cozum aramayin.

aoeo10

5 aydır bizde olan bir kedi var fakat hala eve adapte olamadı balkondan atlayıp bir kaç saat sonra kapıdan miyavlayarak geri geliyor evin kurallarına hiç uymuyor

aoeo10

annem aşırı titiz olduğu için maalesef böyle yapmasına çok sinir oluyor ve mecburen yıkatıyor her seferinde yıkadığım içinde çok fazla zarar veriyorum ona

dollfacepersian

Yanlış hatırlamıyorsam kedinizi sokağa bırakmak ile ilgili konu açmıştınız.. sonra farklı farklı bir sürü konu açtınız. Aklım hep sokak konusunda kaldı,ne oldu son durum?

aoeo10

@aleyn önerileriniz için teşekkür ederim
@dolfacepersian sokağa bırakmadık evde bakmaya devam ettik ama aynı şeyleri yapıp durdu
@zuhall yaz ayındayız ve eve çok güneş girdiği için fazla sıcak oluyor mecburen açıyorlar ....