Sokak Kedisine Sahiplenmeden Belediyeden Cip Taktırabiliyor Muyuz?

Sokak kedisine sahiplenmeden belediyeden cip taktırabiliyor muyuz? Kardeşimle beraber baktığımız bir tekir kedimiz var. Apartman bahçesinde doğmuş büyümüş . Bir komşumuzda çok ilgileniyor , hatta dişi kediyi kısırlaştırdıda . Ama ben düzenli aşıları ve iç-dış parazit tedavisini , sağlığını kontrol ettirmek istiyorum. Yani kafamızda bunlar oluyor; acaba aşı yapıldı,yapıldıysa ne zaman hangi aşı yapıldı, başka tedavi yapıldı mı gibi sorular... İsmide var çocuklar Tarçın koymuşlar. Tarçın diye seslenince hemen gelir yanına 😃 karşılık verir. Tarçın kedimize belediyeden cip taktıracağız ama yine o bahçesinde mahallesinde özgürce dolaşsın.Böyle bir şey olabilir mi yapabilir miyiz(Eve kaç kere aldık ama olmadı) komşumuzda defalarca denedi 🤔

3 CEVAP

ssedef28

belediyenin ilçe tarımında uygun fiyata taktırabilirsiniz

aslihan_e

Birisi veterinere götürüp sokağa atmışlar diye şikayet ederse, siz de gidip almazsanız ancak o zaman ceza var.

Ama evde bakamıyorum maalesef bahçede, mahallede dolaşan bir kedi. Cipli olan hayvanların sahiplerine ceza kesilmiyor mu . Benim bu konuda hiçbir fikrim yok 🤔