Yeni Doğum Yapmış Anne Kedi

Selenmor

Dışarıda bakıp yemek verdiğim kedilerden birisi kapımızın önündeki kutunun içinde doğum yapmış ama ilk defa böyle bişey başıma geliyor.yeni doğum yapmış anneye nasıl bakmam gerek bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Şuan elimde 800 Gr prochoice yavru kedi maması var.bu mama ne kadar süre yeter ona bundan sonra yetişkin mama mı almalıyım.ne yapmalıyım ?

9 CEVAP

Heiter

Hamile veya emziren kedileri, protein oranı daha yüksek olan yavru mamalarıyla beslemenizi tavsiye ederim. 800 gr mama (kediden kediye değişir ama) bir hafta yetecektir. İmkanınız elveriyorsa 10 kiloluk mamalardan alın. Onların fiyatı daha uygun oluyor. Ayrıca, yavrular da kuru mama yemeye başladığında o mamadan tüketebilir. Hazır mama vermiyorsanız, haşlanmış tavuk iyi bir alternatif olabilir. Ben hiç vermedim fakat haşlamış yumurta verildiğini de duydum. Protein yönünden besleyici mamalara ihtiyacı var annenin. Diğer konuya gelirsek:
Anneleri eninde sonunda gelecektir, belki de sizin varlığınız yüzünden gelmiyordur. Bence siz mamayı bırakıp rutin olarak kontrol etmek üzere rahat bırakın onları. Anneleri karnını doyurmak için dışarıdadır şimdi.

aleyn

hergün mümkünse ev yapımı yoğurt verebilirsiniz anne kedinin kalsiyuma çok ihtiyacı oluyor.

Heiter

İnşallah gelir öyleyse. Rica ederim

Heiter

Bence endişelenecek bir durum yok. Annesi yavrularını her şartta koruyacaktır. Sizin yapabileceğiniz en güzel şey, mama ve su vermek.

Selenmor

Dün gece doğum yapmış bu arada

Selenmor

Bide arkadaşlar anne sabahtan beri gelmedi yavruların yanına bu normal mi? Gittiğini bile görmedim bekliyorum ki gelsin de mama vereyim.Ama yok gelmiyo

Selenmor

Yok annesi bize güveniyor zaten sürekli bahçede beslediğim bir kedi doğum yaptığında baktım hiç tislama falan yapmadı üstelik istemese başka yere taşır diye düşündüm. Saat başı gelmiş mi diye kontrol ediyorum.hala yok
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim :))

Selenmor

Anneyi buldum bahçede doğum yaptığını gördüm iki tane daha doğurdu bahçede ne yapacağımı bilmiyorum koliyi yanına indirdim yavrularıni koliye taşıdı kendiside girdi emziriyo şuan onları 5 tane oldular fakat ne yapmalıyım koliyi burada mı bırakayım saat başı kontrol edeyim. Yoksa aklıma başka bişey gelmiyor kolinin ağzı kapalı kenarlarında delikler var içinde mama ve su koydum bahçeye çok fazla kedi girmiyo ama yinede korkuyorum saat başı gelsem baksam bişey olur mu

Selenmor

peki tavsiyelerinizi dikkate alıcam çok teşekkürler