Kedimin Aşı Yeri Şiş

Mia1roz3

Merhaba sokaktan kedi aldım sırtında hafif bi yara vardı geçen karma aşı yapmaya veterinere götürdüm o günden beri o kısım şiş. Acaba aşı o kısma mı yaptı ondan mı şiş? Ne yapmam lazım bu arada normal o kısımda sadece tüy yok ve kızarık, ama şuan aşıdan sonra şişmiş gibi de

9 CEVAP

elif_f

Ya bi vete gösterin aşı yeri sarkozumuna dönüşmesi. Onlar duruma göre ya soğuk buz kompreksi ya masaj türü tavsiye ediyor, ihmal etmeyin kansere dönüşmesin inşallah

kj0122

Sizi benden başka kimse anlayamaz şu anda kedim iç dış parazit aşısı oldu ve sırtında aşı olduğu bölgede tüy dökülmesi ve kızarıklık oluştu ve geçmiyor 1,5 aydır bizede hekim aynı şeyi söyledi inşAllah korktuğumuz kadarıyla ciddi bir durum değildir tekrar kontrol edilecek bir gelişme olursa fikir yardımcılığı yaparım sağlıcakla

Mia1roz3

Ya teşekkür ederim bende şimdi veterinere tekrar yazdım yarın sabah götürüp göstericem umarım ciddi bir şey değildir😭😭

kj0122

Allah’ın izniyle olmaz birşey stres yapmayın mantarda olabilir yuvarlak şeklindeyse eğer bende mantardan şüpheleniyorum öyle oluyor genelde sarkomu Allah nasip etmesin

Mia1roz3

Aslında orası böyle tüy dökülmüştü yarası vardı egzama gibi çok hafif, aşıdan sonra şişmiş biraz öyle gözle görülür aşırı bir şey yok sokaktan da yeni sahiplendim aşırı stres oluyor veterinere gidince , şimdi biraz 2-3 gün masaj deniyim dedim düzelmezse götürürüm dedik, strese girmemesi için. Ama çok hafif inşallah önemli bir şey değildir teşekkür ederim cevaplar için. Fotoğraf koyamıyorum cunku hic belli olmuyor şişliği birde kemiğine yakın o yüzden de bana mı şiş geldi acaba anlamadım ama masaj yapıcam bi kaç gün bakalım

kj0122

Bizdede çok hafif masaj yöntemini bilmiyorum ama bende masaj yaparım fakat bizim artık 1,5 aylık bir süreç

Mia1roz3

Veteriner dedi ki havluyu ütüleyin böyle sıcak olsun sonra bastırarak yavaş yavaş kuluç ezer gibi masaj yapın dedi. Zaten anlamadım böyle şiş de degil de kemigine geldigi icin mi bana şiş geldi acaba ama ben yine de dedigi gibi yapıcam umarım sizin de en kısa zamanda şişi iner çok geçmiş olsun

Mia1roz3

Vet gösterdim bir şey yok dediler bu arada aşıdan dolayıdır dediler Allah korusun

kj0122

Bende anlamadım inanki bir kızarık ve ara ara belli olup sonrasında kayboluyor