Kedide Göz Titremesi Nistagmus Acil

Mia1roz3

merhaba sokaktan kedi sahiplendim 10 gün kadar veterinerde kaldı 10 gündür de neredeyse evde. gözleri titriyor bence sokakta darbe aldı ama sadece göz titremesi var onun dışında yürümesi, iştahı her şeyi normal. evde 2.kedim var hala tanıştırmadım ama acaba göz titremesinden kaynaklı fip baslangıc olabilr mi 4-5 vet gördü hepsi sadece titreme baska belirti yok diyo yani bende göremedim bu konuda bilgisi olan varsa fikir almak istiyorum

5 CEVAP

Sabisim

Aynısı kedimde var bende baktırdım sinirsel mi veya sokakta darbe mi aldı diye ama sebebini bulamadılar. Doğuştan genetik bir rahatsızlık olabilir. Hiç bir zararı yok merak etmeyin. Çok hareketli, çok oyuncu bir kedim var hiç etkilemiyor yaşamını.

Sabisim

Evet aynı sizinki gibi kan tahlili, biyokimya, röntgen ve ultrasonla baktılar bir sorun olmadığını söylediler. Nörolojik olarakta her şeye baktılar ama bir sebebini bulamadılar. Kendimde uzun süre gözlemledim denge kaybı, görmede sıkıntı vs hiç bir sorunu yok. Benim kedimin birde bir gözünde buğu var ilk bulduğumda gözüne ot girmişti. Ona rağmen refleksleri çok iyi. Yaşamını hiç etkilemiyor. Büyük ihtimal doğuştan olduğu kanısına vardık.

Mia1roz3

Ya aşırı rahatladım teşekkür ederim. Bizimde sizinki gibi her şeyine bakıldı 10 gündür gözlemliyorum hiçbir sorunu yok çok şükür. Bir kaç güne evdeki kedimle tanıştırıp artık anlaşmaları için uğraşıcam. Göz den fip başlangıç olabilir diye korkmuştum ama. Hiçbir belirti yok gerçekten her şeyi çok normal rahatladım çok şükür teşekkür ederim

Sabisim

Ne demek rica ederim 🙏

Mia1roz3

Çok teşekkür ederim, nasıl bakıldı peki? Ya benim kan tahliöi, ic organlara da baktılar ultrason ile, röntgen ile de bakıldı. Hareketleri de gayet normal. Bir de nöroloji doktoru gördü o da baktı fiziksel inceledi bi sıkıntı suanda yok dedi. Mr falanda cok masraflı çocukta bişey yokken bakmamıza gerek yok dediler şuan için. Sizde mr falan bakılmış mıydı? Yoksa benimki gibi mi