Kısır Erkek Kedi İçin Yüksek Proteinli Mama Zararlı Mıdır?

ecemyuce

Herkese merhaba,
Kedim 3 yaşında kısır ve hareketsiz bir kedi. 6 kilo kendisi :( Mama olarak tahılsız ve yüksek proteinli mamalar tercih ettik hep (ND, Acana vs.) Ama bu mamaların böbreklere taş yaptığını hareketsiz kedilerin yüksek protein tüketmesinin sıkıntılı olduğunu duydum. Acana indoor alacaktım ama onda da sağlık problemi ile ilgili yorumlar gördüm. Mama önerisi yaparsanız bu konuda da bilgiliyseniz bilgilendirirseniz çok sevinirim

11 CEVAP

Mslna01

Bildiğim kadarıyla erkeklerde böbrek taşı oluşumu daha yüksek oranda oluyor,proteini az olan mamalar tercih etseniz çok daha iyi olacaktır mamaninizin protein oranı yüzde kaçtır?

yumik

%38 çok da yüksek değil bence ama ND ile ilgili genel bi sorun var sanırım.

Fitmin brit care sanabelle nutri feline temiz içerikli daha düşük proteinli mamalar

Fistikpasa

Yaş mamayi arttirin, her gün gönül rahatlığıyla schesir verebilirsiniz. Onun dışında kedi çorbaları var haftada 1-2 defa verebilirsiniz. En önemlisi su alımına dikkat etmek bunu da su pınarı alarak sağlarsınız, benim iki kısır erkek kedimde bariz bir şekilde su içimlerini arttırdı su pınarı

Fistikpasa

Yaş mamayi arttirin, her gün gönül rahatlığıyla schesir verebilirsiniz. Onun dışında kedi çorbaları var haftada 1-2 defa verebilirsiniz. En önemlisi su alımına dikkat etmek bunu da su pınarı alarak sağlarsınız, benim iki kısır erkek kedimde bariz bir şekilde su içimlerini arttırdı su pınarı

yumik

P e t i m c e güvenilir bir site orda satılıyor alabilirsiniz sanabelle

ecemyuce

Şu an ND kullanıyorum %38 herhalde. Kedimin şu an üriner bir problemi yok ama bu tarz mamalarla önlem amaçlı üriner paste kullansam yeterli olur mu yoksa mama da mı öyle olmalı

Mslna01

Özeli kontrol ediniz

yumik

%38 çok da yüksek değil bence ama ND ile ilgili genel bi sorun var sanırım.

Fitmin brit care sanabelle nutri feline temiz içerikli daha düşük proteinli mamalar

ecemyuce

Yaş mama için de diş taşı sıkıntısı oluyor diyor veteriner. Dişleri için fırça aldık ama dövüyor fırçalatmıyor. Acana indoor sıkıntılı mıdır peki gerçekten

ecemyuce

Sanabelle üriner sistem güvenilir bir satıcı da bulamıyorum arkadaşlar

yumik

Tamamen yaş mama vermeyeceğiniz için o kadar risk olacağını düşünmüyorum diş sağlığı açısından. Ben de her gün 1 kutu yaş mama veriyorum schesir nutri feline veya acana kalanı kuru mama. Dental ödül maması da almayı düşünüyorum yaş mama sonrası vermek için.