Muhabbet Kuşum Var Kedi Alırsam Sıkıntı Yaşar Mıyım ?

dmrico

annemi ikna etmeye çalışıyorum kedi kuşunı yer felan diyor ben de düşünüyorum ki eğer yavru kedi onunla aynı ortamda büyürse sıkıntı olmaz sizce yanlış bir düşünce mi bu koşullarda besleyeniniz var mı yardım olur musunuz

11 CEVAP

Heathcliff

Kediden kediye değişiyor benim kedim 50 günlükken geldi ve ilk geldiği gün bile kuşu yakalamaya,ısırmaya çalıştı hala gördüğünde sinirlenir gibi tuhaf sesler çıkarıyor çareyi kuşun odasını değiştirmekte bulduk malesef.

aslitopucar

Hem muhabbet kuşum hem kedim var ben bir sıkıntı yaşamadım ikinci kedimide yavru edineceğim

Elifoo

Bende de hem kus hem kedi var, bazen beraber uyuyorlar bazen de Mico’nun kedi icguduleri tutuyor saldirmaya calisiyor. Kafesi devirmedigi surece bir sey yapamaz ayrica sizin telkinlerinizle muthis bir arkadaslik kurabilirler :) yalnizca ilk alisma asamasinda biraz gozunun uzerinde olsun yavru kediyse bi de gelen efsane bir ortam olur sizin icin hem kolay alisirlar hem de sizin icin rahat olur

Melisaruk

Bende de kuş ve kedi var. Alex(kuş) biraz saldırgan, Varus (kedi) da oyuncu. Aynı odalarda tutmamaya çalışıyoruz. Yoksa Varus kafese atlıyor Alex de burnunu ayaklarını ısırıyor. :D Yürütebilirsiniz diye düşünüyorum. Tabi dikkatli olmanız lazım.

dmrico

@Elifoo yani videolarda felan görüyorum bazen papağanla kedi muhabbet kuşuyla kedi gayette güzel anlaşabiliyolarlar birazcık da bizim onları alıştırmamızla alakalı sanırım her ne kadar içgüdüsel olsa da

dmrico

@Melisaruk bak sen şu kuşa kediye kafa tutuyor ha :D

Melisaruk

@dmrico Aynen öyle :D bakalım kim kimi yiyecek..

Arkadaşlar çok güzel yazmışlar fakat bu sitede daha 2-3 ay önce açılmış bir başlık vardı bir bayan 2 yıldır dost gibi olan kedi ve kuşuna artık güvenmiş, 2 yıldır birbirlerine alıştılar diye aynı odada bırakmıştı ve sadece 1 saat sonra geldiğinde kuş yoktu. Yani diyeceğim o ki güvenmeyin. Evet iyi dost olabilirler fakat hiç belli olmaz kedinin doğası bu.

dmrico

@aslitopucar teşekkür ederimm

dmrico

@Heathcliff aynen öyle kediden kediye değişir yaa

dmrico

@pentgrm_morlengs hadi yaaa korkunç bi durum olmuş :/ haklısınız doğası bu