Yavru Köpek Dışarıda Tuvalet Eğitimi

eylem97

Arkadaşlar yavru köpeğimi yeni yeni dışarıya çıkarmaya başladım şu an evde bezin üstüne tuvaletini yapıyor bunu dışarda yapmasını nasıl sağlayabilirim akşam çıkarıyorum sadece çok sıcak çünkü.Yemek yedikten sonra hemen çıkarıyorum ama tuvaleti gelmemiş oluyor

1 CEVAP

didemkaranfil

Uyandıktan kısa bir süre sonra tuvalete gitme ihtiyacı duyarlar, bu yüzden siz de onun uyanma saatlerinde yakınlarda olmalı ve onu uyandıktan sonra bahçeye ya da yürüyüşe çıkarmalısınız.10 haftalık oluncaya kadar yavru bir köpek tuvaletini 2 saate kadar tutabilir. Bu nedenle tuvalet saatlerinizi maksimum 2 saat olacak şekilde belirlemeli,sürenin 2 saati aşmamasına dikkat etmelisiniz. Mamasını yemek de yavru köpeğinizin sindirim sistemini tetikleyen unsurlardan. Yemek yedikten yaklaşık 15-20 dakika sonra yeniden tuvalet ihtiyacı olacaktır.