Kısırlaştırma Sonrası Şişlik?

eylulc8

Yaklaşık 1.5 hafta önce 7 aylık dişi kedimizi kısırlaştırdık.Bugün yatarken dikiş bölgesinde bu şekilde şişlik oluştuğunu farkettik.Yarın sabah veterinerimize atıcaz fotoğrafı ama sizede sormak istedim.Bu durum normal mi? Düzelir mi?

7 CEVAP

eylulc8

Veterinerime danıştım hem mesajla hem gidip muayene olduk, iyileşme sürecinde normal olduğunu söyledi.Cevap veren herkese teşekkür ederim🥰

Fistikpasa

İki dişi kedi kısırlaştırdım ikisinde de hafif bir şişlik oluşmuştu normal diye biliyorum ama bu biraz fazla gibi geldi bana bimiyorum mutlaka veterinize danışın

Fistikpasa

İki dişi kedi kısırlaştırdım ikisinde de hafif bir şişlik oluşmuştu normal diye biliyorum ama bu biraz fazla gibi geldi bana bimiyorum mutlaka veterinize danışın

Mini2019

fıtık olmuş muhtemelen.
İç dikişleri muhtemelen seyrek atılmış. Kedi de koltuğa masaya zıplıyorsa dikiş yerinden fıtık pörtlemiştir.
Elinizle hafif skınca sarı sıvı gelmiyorsa yüksek ihtimal fıtıktır.

Dilakeee

İki kedimde de oldu, enfeksiyon olmadığı sürece zamanla azalarak kayboluyor. Veterinerimiz iç dikişlere bağlı olduğunu ve normal olduğunu belirtmişti. Herhangi bir sorun yaşamadan düzeldi zamanla.

ssedef28

operasyondan sonraki birkaç gün şişlik yani ödem olması normal ama 1,5 haftadan sonra şişlik belki fıtık olabilir ya da enfeksiyon olabilir. ödem yumuşak oluyor sizinki sert mi?

Gokmen6774

veterineriniz ne dedi?